de de de


Novinky:

Důležitost kreditní karty při cestování do zahraničí

Když lidé cestují do zahraničí, uvažují především o tom, jak si směnit české koruny za místní měnu a jaké je optimální množství hotovosti, kterou by si s sebou měli vzít. Mnozí přitom úplně zapomínají na svou platební kartu, kterou lze v zahraničí bez problémů využít, která vám pomůže ušetřit a také vás může zachránit v případě jakékoliv finanční komplikace.

Finance v bezpečí

Ať už chcete v zahraničí platit převážně v hotovosti nebo ne, kartu si s sebou na cesty vždy berte. Dojdou-li finance, je skvělou rezervou. To samé platí v případě krádeže nebo ztráty hotovosti. A co když se vám toto přihodí i s kartou? Je to sice nepříjemnost, ale o své finance na rozdíl od peněz v hotovosti nepřijdete. Pokud si zavoláte své bance, můžete přes její zákaznickou linku platby během velice krátké chvíle zablokovat. Doma si pak zažádáte o vydání nové karty.

jarmoluk / Pixabay

Výhodnější ceny

Při směně za hotovost ještě v České republice, natož pak na místě na letišti, nezískáte právě výhodný kurz. Navíc si banky i směnárny účtují za své služby poplatky. Pokud jste turista neznalý místních cen, mohou vás velice rychle okrást dokonce oficiální směnárny s nevýhodným kurzem. Naopak při platbě kartou žádné zprostředkovatele směny neplatíte. Bezhotovostní transakce jsou vždy výhodnější. Nemluvě o slevách a akcích, které můžete díky této metodě platby získat – některé kreditní karty vám umožní vstupy do letištních salonků, jiné vám zase v obchodních domech zajistí levnější nákup. V rámci některých může být sjednáno dokonce cestovní pojištění.

Praktické, pohodné, univerzální

Platba kartou je ve srovnání s hotovostí velice praktická. Nenutí vás v případě exotických destinací manipulovat s měnou, ve které se nevyznáte. Také je akceptována po celém světě a provedení transakce zabere jen minimum času. Nutno ještě dodat, že kreditní karta vzbuzuje v zahraničí mnohem větší důvěru u prodejců. Například v některých částech světa vám půjčovna bez karty nesvěří automobil.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*