de de de


Novinky:

Přednosti moderních rozkládacích sedacích souprav

Co by nemělo chybět v žádné domácnosti? Sedačka! Moderní sedačky jsou praktické i designově zajímavé. Oživí obývací pokoj, vlastně se snadno stanou jeho středobodem, a doplní domácnost o prvek několika funkcí.

Taková rozkládací sedací souprava je pohodlná nejen na sezení, ale i na ležení a občasné přespávání. Pokud má integrovaný úložný prostor, uschováme do ní sezonní věci mrknutím oka.

Využít prostor na maximum

Ani u praktické sedačky se nemusíme vzdát zajímavého vzhledu. Právě naopak. Výrobci se předhánějí v atraktivních barvách, příjemných materiálech a jednoduchých rozkládacích mechanismech. K nejpopulárnějším patří rohové rozkládací sedačky. Na maximum využijí dostupný prostor a přitom vypadají skvěle. A rozhodně nepatří pouze do rohu místnosti. Mohou vytvořit výrazný solitér uprostřed obýváku nebo se stát předělem obýváku a kuchyně, obýváku a jídelní části, či dokonce obýváku a spacího koutu.

Co rozmyslet před nákupem

Různé typy pohovek vyhoví jednotlivcům, párům i velkým rodinám. Už před nákupem bychom měli vědět, kam sedačku umístíme. Rozhodují nejen rozměry místnosti, ale i naše tělesné proporce a počet členů rodiny. Máte často návštěvy? Malý dvoumístný gauč asi nebude úplně to pravé ořechové. Stranou nezůstanou ani nároky na materiál, barvu a zhodnocení finančních možností. Účel použití pak rozhodne o typu sedacího nábytku. Kdo potřebuje dost místa a také rozkládací lůžko, měl by zabrousit do kategorie rozkládací sedací soupravy.

Sedačka pro každodenní spaní?

Pro ukládání lůžkovin, sportovních potřeb a sezonních věcí slouží u sedacích souprav buďto výsuvné zásuvky, nebo výklopný prostor pod sedací částí. Existují dokonce sedačky určené i pro každodenní přespávání. Mají kvalitnější matraci a rychlý rozkládací mechanismus. Na výběr je z různých tvrdostí matrací a potahů. Určitě bychom měli dát přednost sedačce, jejíž výklopný mechanismus funguje plynule, je bytelný a má odolnou konstrukci s pevnými potahy. Taková vydrží roky. K sedacím soupravám se vyrábějí různá křesla, taburety a podnožky ve stejném stylu. Části kolekce se dají dokoupit jak postupně, tak najednou jako sestava.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*