de de de


Novinky:
Home » Cestování » Kudy se vydat k nejbližšímu moři z ČR?
Kudy se vydat k nejbližšímu moři z ČR?

Kudy se vydat k nejbližšímu moři z ČR?

Moře je velkou vodní plochou, kterou Česká republika rozhodně nedisponuje. Možná právě o to více se stává cílem mnohých cestovatelů. Vždyť taková dovolená u moře je doslova nezapomenutelná. Vyrazíte do nové destinace, dotknete se mořské hladiny, užijete si koukání, přidružených služeb a v neposlední řadě i příjemného klimatu. Víte ale, jaká je nejbližší cesta k moři přímo z České republiky.

Nejbližší moře od hranic ČR

V následujících řádcích se zaměříme na to, jaká nejkratší trasa vede k nejbližšímu moři přímo od hranic České republiky. Prozradit vám rovnou můžeme, že při zdolávání číselného údaje se musíte vydat do Polska. To znamená směrem na sever.

Putovat budete konkrétně do Šluknovského cípu a Štětínského zálivu. To znamená, k Baltskému moři. Vzdušnou čarou je to přibližně 283 km. Pokud samozřejmě pojedete autem, dorazíte na takové místo asi za pět hodin, protože cesta po silnici nabývá na 430 km.

Pokud vás zrovna nelákají severní končiny, které popravdě nejsou spojeny s tak exotickou krajinou a teplým mořem, vydejte se směrem na jih. I tímto směrem vám prozradíme, jaké moře se vám stane nejbližší.

Nejbližší moře směrem na jih od ČR

Možná už trochu tušíte, že když začnete plánovat dovolenou u moře na jih od České republiky, nejbližším místem se vám stane Itálie. Je to konkrétně Terstský záliv. Ten je oproti Polsku vzdálen vzdušnou čarou asi 312 km. Na druhou stranu je přínosem již zmiňovaného tepla a hřejivějšího klimatu.

Pokud byste na toto místo cestovali vozem z nejjižnějšího místa v Česku, které se mimochodem nachází u Vyššího Brodu, dojedete do Itálie zhruba za 5,5 hodiny. Je to způsobeno tím, že reálná cesta po silnici má vzdálenost přibližně 530 km.

Tak co, už víte kam příště vyrazíte k moři? Bude to nejbližší místo od České republiky směrem na sever nebo spíše na jih?

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*