de de de


Novinky:
Home » Cestování » Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu
Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu

Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu

Patříte mezi milovníky přírody? Lákají vás vzdálené destinace? Potom se při plánování další dovolené zaměřte na Aljašku. Země, která je spojena primárně s bohatým a překrásným přírodním dědictvím. Právě zde můžete navštívit přemíru zajímavých měst a míst, kde se budete cítit, jako v jiném a lepším světě.

Poznejte Aljašku od A až do Z

Jako první se můžete pustit do návštěvy aljašských měst, která vás doslova okouzlí. Patří mezi ně kupříkladu hlavní město Juneau. To se nachází na úpatí hor mezi Mt. Roberts a Mt. Juneau. Vedle jedinečné atmosféry si zde můžete užít i hodně populární rybolov. Další krásné město je Anchorage.

Aljaška, to pochopitelně nejsou pouze typická města, ale hlavně příroda všude kolem vás. Pokud vyjedete za hranice velkých měst, čeká na vás přemíra nevšedních zážitků. Jednoznačně zde vedou národní parky – Kenai Fjords, Denali, Katmai, Gates of the Artic, Kobuk Valley a další. S Aljaškou se bezpochyby pojí i nejslavnější řeka Yukon. Dále je to poloostrov Seward nebo pověstné pohoří Mackenzie Mountains.

Aljašku si zamilujete i díky Beringově zálivu, při pozorování velryb, v rámci výletů do hor Kuskokwin nebo na řece Kodžukuk. Možností je zde více než dost. Tento nejsevernější stát Spojených států amerických si podmaní naprosto každého dobrodruha a milovníka přírody.

Další doplňující informace

Když už se vydáte směrem k Aljašce, měli byste vědět, že platit zde budete dolarem. Počítejte s tím, že náklady jsou tu oproti České republice vyšší. Co se týče počasí, v zimě je pochopitelně chladnější a obecně je zde větší vlhkost. Lákavá se pro vás stane určitě i specifická kuchyně, která je tak nějak ovlivněna gastronomií celého světa. Dovolená na Aljašce je pro všechny milovníky dálek, dobrodruhy, ale také pro ty, kdo chtějí jen relaxovat a užívat si dech beroucí výhledy na přírodní skvosty.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu