de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Benátky

Tak po týdnu jsme opět tu, s dalším dílem o cestování a novou destinací, kterou navštívíme. Poslední vyprávění bylo zaměřeno na téma Tipy na dovolenou: Záhřeb a nutno podotknout, že dnes nebudeme od tohoto místa vzdáleni tisíce dlouhých kilometrů.

Přejedeme pouze do Itálie, která nabízí bezpočet přenádherných míst. Přesto se na jejím území vyjímá jedno, které je něčím specifické. Jsou to samozřejmě Benátky, a jejich bohatá síť vodních kanálů, po nichž se prohání stylové gondoly.

Město, které bylo zahnuto na seznam UNESCO a již dlouhou dobu se řadí k těm nejnavštěvovanějším v celé Itálii.

Typická tvář Benátek

Jsou to právě vodní kanály, které v mnohých případech nahrazují klasické silnice a protínají celé město. I díky tomu v něm lze spatřit stovky kamenných mostů a unikátních domů, které se tyčí na dřevěných kůlech u vody.

Tím nejznámějším mostem je bezpochyby mramorový oblouk nesoucí název Ponte di Rialto, jehož délka je téměř 50 m.

Město poseto kostely a historickými budovami

Není to však jenom vodní tok, jež patří k dominantám Benátek. Tu druhou část představuje místní architektura, respektive desítky originálních budov, jež stojí za zhlédnutí a návštěvu.

benatkyVe městě se nachází poměrně velké množství kostelů, které mají návštěvníkům jistě mnohé, co nabídnout. K těm známým patří určitě Santa Sofia, Santa Felice, Santa Caterina dei Sacchi nebo Santa Maria Maddalen. Mnoho kostelů bylo pojmenováno po mučednících nebo slavných svatých legendách. Zatoužíte-li v této oblasti po baroku, může vám být nápomocen kostel Santa Maria Assunta.

Specifickou památkou je třeba dominikánský chrám Santi Giovanni e Paolo nebo park Giardini Papadopoli, jež stojí také za návštěvu. V neposlední řadě byste si neměli nechat utéct ani Dóžecí palác nebo Piaterra San Marco. Pamětihodnosti, které vás svým zpracováním doslova nadchnou.

Typy stravovacích zařízení

Vzhledem k tomu, že se Benátky nachází v Itálii, můžete počítat i se specifickou a různorodou stravou. Narazit lze hned na několik druhů restaurací, jako je Ristorante, Pizzerie nebo Trattorie, což je podnik představující spíše rodinnější prostředí. Zatoužíte-li po ryze italských těstovinových pokrmech, měli byste vyhledávat názvy, jako je Spaghetteria. Zpropitné se pohybuje na hranici 15%.

Co skrývají Kanárské ostrovy?

Po dnešním Benátském nášupu je nejvyšší čas, vyrazit opět někam za exotikou. Proto vám již nyní můžeme slíbit, že cílem našeho dalšího týdne se stanou Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Gran Canaria. Ten je třetím největším místem známého souostroví a nabízí řadu přírodních unikátů, včetně osobité architektury některých oblastí. Na to si však počkejte za týden…

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: smokedsalmon).

Tipy na dovolenou: Benátky
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*