de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Korsika

Vzhledem k tomu, že stále přetrvává vhodný čas na příjemnou rodinnou dovolenou, posuneme se od našeho posledního dílu Tipy na dovolenou: Andalusie k další zajímavé destinaci, která stojí za návštěvu. Půjde o místo, respektive ostrov, jež oficiálně spadá pod správu Francie.

Malou nápovědou vám může být, že se jedná o čtvrtý největší ostrov ve Středomoří. Mnozí pravděpodobně správně tuší, že máme na mysli Korsiku, která přináší řadu zajímavých míst ke zhlédnutí. Nejnavštěvovanější částí je bezpochyby ta východní, kde se vyjímá poměrně známé město Porto-Vecchio. Oblast ležící u zálivu, jež se pyšní svoji délkou přes 8 km a šířkou kolem 1,5 km.

Jih a sever Korsiky

Ostrov je z hlediska správného uspořádání rozdělen na dvě části. Tu severní tvoří hlavní město Bastia a tu jižní město Ajaccio. A právě v tomto působišti se rozprostírá i známé město Bonifacio, které se tyčí na skále nad rozbouřeným mořem.

Místo, kde lze shledat velice specifickou architekturu a odkud se prostřednictvím lodě můžete vydat i do nejbližšího okolí. Jsou to malé ostrůvky kolem Korsiky, k nimž patří například D´llése nebo Krvavé ostrovy.

V rámci prohlídky jihu ostrova vám samozřejmě nesmí uniknout ani zmíněné hlavní město Ajaccio, které bylo kdysi dávno rovným domovem Napoleona Bonaparteho.

Nenechte si ujít…

korsikaKaždá návštěva Korsiky by měla být úzce spjata také s kaskádami Du Polischellu, které se nalézají v horském prostředí. Protékající potoky zde utvořily dosti zajímavou kaskádu mnoha jezírek, v nichž se můžete mimochodem velice příjemně osvěžit.

K těm největším vodopádům bude patřit Piscia di Gallo, jehož výška je úctyhodných 70 m a kromě něho vás očaruje i jeho nejbližší okolí.

Místní gastronomie

Obyvatelé ostrova patří mezi vyhlášené gurmány, tudíž máte záruku toho, že se vám z pohledu gastronomie dostane skutečné péče. K hlavním pokrmům patří těstoviny, sýry, mořské plody a všechny druhy masa.

Důležitou vědomostí pro stravování vám bude i fakt, že obyvatelé Korsiky z principu pokrm nedojídají a jenom vybírají ty nejlepších pochutiny. Usadíte-li se do libovolné tamní hospůdky, můžete své chutě obdarovat panenkou z divokého kance, ovčím sýrem broccio nebo kuřecím masem, jež je zalité koňakem Napoleon.

Spropitné na Korsice se pohybuje zhruba na částce 10% z celkové ceny pokrmu.

Chorvatské pobřeží pro nenáročné

Náš dnešní cestovatelský díl je nekompromisně u konce a my vás můžeme pouze naladit na to, čemu se budeme věnovat opět za týden. Bude to oblíbené hlavní město Chorvatska, které se jmenuje Záhřeb. Místo, jež se rozprostírá u řeky Sávy a přináší turistům bezpočet možností, poznávání a zajímavé historie.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: dan).

Tipy na dovolenou: Korsika
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*