de de de


Novinky:

Eiffelova věž v Paříži láká turisty

Pakliže někdo vysloví název Francie, každého jistě napadne Paříž. Pokud však někdo zmíní Paříž, všem v hlavě probleskne Eiffelova věž. Monumentální ocelové dílo, které se stalo ikonou Paříže.

Eiffelova věžEiffelova věž, která je pojmenována podle vrchního architekta, jež ji navrhl k oslavám stého výročí francouzské revoluce. Její realizace probíhala v období od roku 1887 do roku 1889. Ještě o několik dlouhých let poté patřila mezi největší budovy světa, protože dosahuje výšky 300 metrů. Na špičce je však umístěn ještě vysílač měřící kolem 23m.

Eiffelova věž zachráněná před rozebráním

Původní úmysl výstavby věže byl poměrně zřejmý. Měla stát pouhých dvacet let od svého vybudování a poté měla být svržena. Během let se však stala poměrně výrazným lákadlem turistů, i když mnozí významní básníci a umělci ji jako celek, řádně odsuzovali.

Dnes však patří Eiffelova věž k dominantám Paříže a jen málokdo si dokáže představit romantickou atmosféru bez této originální stavby. Ne nadarmo ocelový unikát navštíví několik milionů návštěvníků ročně a z celého světa.

Příjemný zážitek si ostatně může dopřát opravdu každý, o čemž vás jistě přesvědčí Eiffelova věž vstupné, které uvádíme níže:

DOSPĚLÍ 12 – 24 LET  4 – 11 let
Lístek na výtah až do 2. patra

€8,50

€7,00

€4,00

Lístek na výtah až na vrchol

€14,50

€13,00

€10,00

Lístek na schody do 2. patra

€5,00

€3,50

€3,00

* Ceník platný ke dni 11.10.2017

Tři patra a výhled do vzdálenosti několika kilometrů

Eiffelova věž - výhled

K tomu, aby se turista dostal do jednoho ze tří pater věže je možno využít výtahy, které se nachází ve třech nohách této konstrukce. Ta čtvrtá je vybavena klasickým schodištěm. Eiffelova věž vám předkládá výhled z prvního patra ve výšce 57 metrů, z druhého patra ve výšce 115 metrů a ze své špičky, kde jsou kromě jiného, umístěny také dvě luxusní restaurace. Ty se nachází ve výšce 267 metrů nad zemí.

Pokud se dostanete až na vrchol, čeká vás výhled do vzdálenosti až 67 kilometrů. Eiffelova věž tak očaruje každého nejenom ze země, ale i ze vzduchu.

autor fotek: redakce LookCool.cz

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*