de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Makarská riviéra

Po týdnu jsme opět tu s naším pravidelným letním speciálem, v němž se zaměřujeme na významné destinace, jež stojí za návštěvu. V minulém díle to byly Tipy na dovolenou: Dubrovník a dnes to bude opět něco podobného, respektive zůstaneme v často vyhledávaném Chorvatsku, jen se zaměříme na zcela odlišnou oblast.

Bude to Makarská riviéra, která se pyšní svými překrásnými a táhlými oblázkovými plážemi, jež se nachází asi 62 km od Splitu. Jde o letovisko, které je v podstatě během celého dne osvíceno jasným sluncem, čemuž do značné míry odpovídá také vegetace tohoto prostředí.

Vynikající pláže a sportovní zázemí

Nejprve vás seznámíme s těmi relaxačními přednostmi Makarské riviéry. Úchvatné pláže zde naleznete na každém kroku, ty nelepší se však táhnou přes poloostrov Sveti Petar, kde lze objevit spoustu malých zátok s dostatkem klidu a vynikajícími podmínkami pro potápění.

makarska rivieraTou nejznámější bude asi pláž Donja Luka, jejíž délka je zhruba 1,5 km a pobřeží je poseto vskutku luxusními hotelovými komplexy. Výjimkou nejsou ani naturistické pláže.

Užívat si zde můžete i z pohledu neomezených vodních hrátek. Příjemné jsou půjčovny lodí, vodních skútrů, ale také mopedů nebo automobilů. Vyrazit lze i na cyklo výlet, který je příslibem zajímavého poznávání. Nechybí rybolov, jachting, tenis a mnohé další věci.

Poznejte historické pamětihodnosti na vlastní kůži

Co by to však bylo za dovolenou, kdybyste si neudělali alespoň jeden den trochu času na poznávání příjemného okolí? Začít můžete rovnou barokním kostelem Sv. Filipa Neri, který pochází z 15. století a nalezete ho přímo na pobřeží.

Krásný je třeba památník francouzského maršála Marmonta, popřípadě Františkánský klášter. Ten je zajímavý nejenom svojí vnější architekturou, ale také největší sbírkou mušlí na světě. Jde v podstatě o tzv. Malakologické muzeum.

Přímo uprostřed historického náměstí se nachází pomník, jehož zhlédnutí můžete spojit s prohlídkou barokního farního kostela Sv. Marka. Vynechat byste neměli ani několik uměleckých galerií nebo návštěvu Městského muzea.

Rušné Makarské středisko je v těchto ohledech velice bohaté a neochudí vás ani o zajímavý kulturní nebo zábavní život, jež je realizován v mnoha částech Makarské riviéry.

Z Chorvatska přímo do Itálie

Dost už bylo Chorvatských destinací. Je čas na příjemnou změnu, jež se však bude odehrávat stále na evropském kontinentu. Bude to italská Kalábrie, kterou budete mít možnost poznat trochu blíže. Jižní oblast, jež je mnohdy označována, jako Kalábrijský poloostrov, kde toho spatříte více, než dost.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: dan).

Tipy na dovolenou: Makarská riviéra
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*