de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Chcete koupit párty stan? Využití má opravdu široké

Chcete koupit párty stan? Využití má opravdu široké

V posledních několika letech jsou takzvané párty stany velice žádané, protože mají vskutku široké uplatnění. Používají se na zahradách namísto pergol a altánků, ovšem dokonale poslouží i jako prodejní stánek na veletrhu. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký stan vybrat, abyste neměli práci při jeho sestavování.

V první řadě byste si měli ujasnit, jestli vám má sloužit párty stan primárně ke stínění, nebo požadujete i odolnost vůči povětrnostním vlivům. U levnějších variant počítejte i s menší odolností. Jestliže tedy neplánujete stan neustále skládat a schovávat, sáhněte po dražší alternativě, která vám vydrží dlouhá léta.

Konstrukce je alfou a omegou

Snad nejdůležitější součástí párty stanu je jeho nosná konstrukce, u které je velice důležité dbát na materiál, ale i na způsob skládání a rozkládání. Od konstrukce se totiž odvíjí i samotné vlastnosti celého párty stanu.

Oblíbenosti se těší především párty a reklamní stánek s nůžkovou konstrukcí, ostatně není se čemu divit, manipulace s ním je vskutku snadná. Většinou je taková konstrukce hliníková, aby byla velice lehká. Stan je sestaven velice rychle a v případě potřeby ho bez problémů přenesete. Nůžková konstrukce vyniká i stabilitou a dlouhou životností.

Ještě narazíte na klasickou trubkovou konstrukci, která bývá většinou u vskutku velkých stanů, u nichž není možné použít nůžkovou konstrukci.

Jakou zvolit velikost?

Záleží hlavně na tom, k jakému účelu má stan sloužit. V případě, že se má jednat o prodejní stánek, vystačíte si s rozměrem 2×2 m. Jestliže má však párty stan nahradit pergolu, případně posloužit na zahradní oslavu, klidně můžete zvolit rozměr až 6×12 m. Samozřejmě záleží i na prostorových možnostech zahrady. Nejvíce dodávané však jsou rozměry 3×3 m a 3×6 m.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*