de de de


Novinky:

Je vaše ložnice oázou klidu a odpočinku?

Ložnice je místnost, která by měla symbolizovat klid, pohodu a relaxaci. Jak je tomu však ve skutečnosti, a proč lidé ani v této místnosti nenachází klid?

Je vaše ložnice oázou klidu?

V dnešním světě se řeší kde co. Lidé jsou zhýčkaní, a proto si mohou dovolit řešit i takové malichernosti, jako je pocit z různých místností ve svém domově. Na tom samozřejmě není nic špatného, neboť životní pohoda je symbolem dnešního žití. Když však přichází na pohodu, může člověk jednoduše narazit na zásadní problém – málokdo má pocit pohody a klidu i ve své domácnosti. Přitom existuje minimálně jedna místnost, kde by měl mít člověk skutečně dobrý pocit – ložnice. S touto místností je to však těžké, protože lidé si ji mnohdy neumí vybavit tak, aby ji mohli využívat naplno, a to k účelům, ke kterým byla stvořena – relaxace a odpočinek. Jak jste na tom vy?

BRUNO

Postel toho ovlivňuje více, než se zdá

Člověk, který má k dispozici kvalitní postel, bude nejenom lépe spát, ale také bude lůžko využívat častěji, než by měl. Skvělý šlofíček je na jednu stranu skvělý, ale na druhou stranu by se měla postel využívat zejména jenom ke spánku přes noc. Když pak člověk usne i přes den, má pak problém usnout večer, tak jak by se správně mělo. Kde je však problém v případě, kdy člověk přes den nespí, ale přesto nemá kvalitní spánek?

  • Nekvalitní matrace = lidé mají jeden velký zlozvyk, a to výběr podle vzhledu, a proto se na matracích mnohdy nepěkně šetří
  • Nevhodné osvětlení místnosti = svítit jasným bílým světlem před spánkem není nejlepší nápad, protože tohle jasné bílé světlo v podstatě simuluje den a nedovolí tak organismu odpočívat

I to, jaký nábytek máte ve své ložnici, nepřímo ovlivňuje váš spánek, samozřejmě s ohledem na postel. Tak jako matrace, i postele je nesmírně důležité vybírat s rozmyslem. Není možné vybírat podle vzhledu, a velmi nevhodné je vybírat i podle ceny. Nejlepší je vybírat osobně, a to ve vhodné prodejně s nábytkem. Právě tam si můžete daný kus nábytku vyzkoušet, což je pro kvalitní výběr nesmírně důležité.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*