de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Víte, jaké rozdíly jsou mezi dvojskly a trojskly?
Víte, jaké rozdíly jsou mezi dvojskly a trojskly?

Víte, jaké rozdíly jsou mezi dvojskly a trojskly?

Chystáte se pořídit si nová okna do svého rodinného domu, bytu nebo jiného typu nemovitosti? Pak budete s největší pravděpodobností řešit jedno zásadní dilema. To se týká provedení oken. Je lepší zvolit dvojsklo nebo si raději připlatíte za trojsklo? Dražší v tomto směru nemusí znamenat lepší. Každá z variant totiž nabízí něco.

Jaké jsou výhody dvojskla?

V případě dvojskla jistě oceníte větší propustnost světla do interiéru. O tom není žádných pochyb. Jejich kladem je určitě nižší pořizovací cena. Izolace hluku se hodně přibližuje trojsklům. Ani z pohledu izolace to není nic špatného, protože vývoj dvojskel šel v posledních letech hodně kupředu. Například v zimních měsících dokáží dvojskla zadržet poměrně dost tepla, takže vám ušetří na energií. V létě to může být do jisté míry trochu omezující.

Jaké jsou přednosti trojskla?

Pokud se rozhodnete pro trojsklo, rozhodně si více připlatíte. Na druhou stranu získáte okno s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. Ty oceníte nejenom v zimě. Trojsklo dokáže v létě izolovat objekt od slunečních paprsků, takže uvnitř na rozdíl od dvojskel nebudete mít takové teplo. Naopak v zimě nebudete utíkat teplo ven.

Právě díky výše uvedeným vlastnostem jsou trojskla hodně využívaná u novostaveb, kdežto dvojskla se často používají při rekonstrukcích nebo u bytových domů. Trojsklo je díky svým vlastnostem jako stvořené pro instalaci do nízkoenergetického nebo pasivního domu. Právě tam nachází své největší využití.

Kromě těchto vlastností si při nákupu nových oken pohlídejte i některé další parametry týkající se primárně okenního profilu. Ten by měl být několikakomorový, díky čemuž bude zajištěna vynikající tepelná izolace. Tak co, už jste rozhodli, zda je pro vás lepší dvojsklo nebo dáte raději přednost propracovanějšímu trojsklu? Zvažte tyto možnosti důkladně.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*