de de de


Novinky:

Historie firmy Google

GoogleGoogle je bezpochyby synonymem dnešní doby. Jedním z největších celosvětových vyhledávačů, který se samozřejmě řadí také mezi ty nejpropracovanější. Akciová společnost, která aktuálně disponuje řadou předkládaných služeb a obřími tržbami v hodnotách miliard dolarů.

Jaká je však historie Google? Kde započal vznik jednoho z nejpřínosnějších vyhledávacích nástrojů?

Google historie pěkně od počátku

Strůjcem všeho jsou dva kamarádi ze studií. Jména, která mají v oblasti internetu a především ve spojení se svým mateřským projektem Google, silné postavení. Je to Larry Page a Sergey Brin. Ti, kteří v roce 1998 udělali z obyčejného školního projektu známý vyhledávací nástroj, jež dostal název Google.

Ten vychází ze slovního výrazu „googol“, který představuje matematickou číslici jedna na stou, respektive jedničku se sto nulami.

Google historie tak vystartovala s investicí 100.000 USD od spoluzakladatele firmy Sun a odehrávala se v garáži Susan Wojcickiové v Merlo Park.

Historie Google pouze vzkvétala

Vývoj společnosti Google měl o roku 1998 poměrně rychlý vzestup. Do týmu dvou lidí přicházeli další, dnes již velice známé kapacity z oboru, kteří začali pracovat na rozvoji nejpřínosnějšího vyhledávacího nástroje všech dob.

Aktuálně patří Google mezi americké společnosti, jejíž domovinou je slavné Silicon Valley u San Franciska, kde stojí obří areál Googleplex. Moderní a technologicky nadčasová budova, která pro své zaměstnance přináší jedno z nejlepších a nejvybavenějších pracovišť v zemi, včetně řady relaxačních zón.

Historie Google začala jako nevinný studentský projekt, jež doslova změnil historii celého internetu, potažmo vyhledávání informací. Ne nadarmo se proto dnes můžete setkat s výrazem, jako je „googlení“, jenž se stal nedílnou součástí mnohých cizojazyčných slovníků.

Sdílejte článek

3 komentáře

  1. v článku som našiel taký malý preklep, ktorý ma celkom pobavil ,,s investicí 100.000 USB´´

  2. Víte kdo je dvoujkou v nejpoužívanějším vyhledávání? Youtube.com 🙂

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*