de de de


Novinky:

Seznamte se s Markem Zuckerbergem

Každý jistě zná jméno zakladatele Facebooku: Mark Zuckerberg. Málokdo ale ví, že je po rodičích Žid, i když se k tomuto náboženství nehlásí a nedokončil Harvardovu univerzitu kvůli nesplnění studijních povinností.

Běžná americká rodina

facebook buttonMark Elliot Zuckerberg se narodil 14. května 1984 v Dobbs Ferry ve státě New York. Vyrůstal spolu s třemi sestrami v rodině psychiatričky a zubaře. Po matce je židovské víry, dokonce i absolvoval obřad bar micva ve 13 letech, ale sám o sobě říká, že je ateista. Na střední škole exceloval v šermu a byl kapitánem šermířského týmu.

Roku 2002 nastoupil na Harvardovu univerzitu, kde spolupracoval na projektu Coursematch. Přes tento program se studenti mohli podívat do seznamu všech jejich spolužáků přihlášených ve stejné třídě.

Ze studenta hvězdou

V roce 2004 pak přišel zlom jeho života: v únoru zahájil spolu s dalšími čtyřmi spolužáky činnost Facebooku, nejnavštěvovanější stránky na světě. Přístup na tyto stránky měli původně jen studenti Harvardu, postupně však byl rozšířen do celého světa.

Zuckerberg se velmi rychle stal celebritou. Již v době studií na vysoké škole se objevil v seriálu Simpsonovi, v roce 2010 o jeho příběhu s Facebookem režisér David Fincher natočil film The Social Network (Sociální síť). Snímek nabídl pohled do zákulisí založení Facebooku, kde více Zuckerbergových kolegů tvrdí, že to byl jejich nápad a byl jim ukraden. Kontroverzní film ale Zuckerbergovi moc nezalichotil, byl v něm označen právě za zloděje. Ve stejném roce byl pak časopisem Time vyhlášen Osobností roku. V současné době je Mark předsedou a výkonným ředitelem Facebooku, jeho jmění je odhadováno přes 16 bilionů amerických dolarů.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net . (autor: Pixomar). 

Sdílejte článek

1 komentář

  1. mne sa veľmi páčil film o markovi, videla som ho asi 6 krát

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*