de de de


Novinky:
Home » Finance » Provozujte svůj e-shop v souladu s EET

Provozujte svůj e-shop v souladu s EET

EET neboli elektronická evidence tržeb je povinností, se kterou se někteří prodejci musí potýkat už nějaký ten pátek. Pokud jde o kamenné prodejny přijímající finanční hotovost od zákazníků, pak asi není o čem zdlouhavě polemizovat. Všichni ti musí využívat EET. Jak je to ale s internetovými obchody, které na prvním pohled mohou mít trochu jiný způsob prodeje? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Způsob příjmu platby je zásadní

Pokud chcete provozovat svůj e-shop v souladu s EET, potom byste si měli ujasnit jednu základní věc. Jakým způsobem přijímáte peníze od svých zákazníků. Jestliže je to prostřednictvím bankovního převodu nebo platební kartou, jde o bezhotovostní příjem financí a vy máte v podstatě po starostech.

cash register

Kapitolou samou o sobě jsou pak dobírky, které lidé stále využívají. To znamená, že neplatíte předem bezhotovostně, ale v hotovosti přepravci dané zásilky. A jak už asi každý správně tuší, hotovostní platby rovná se EET. V tomto směru je však malá výjimka.

Nezáleží totiž na tom, zda přepravce vybere peníze v hotovosti, ale jakým způsobem je následně předá vám. Když to provede bezhotovostně, máte možnost se EET vyhnout, a to i v případě, že zákazník vlastně platí v hotovosti na dobírku.

E-shop s kamennou prodejnou dohromady

Pozor byste si měli dát také na model, v rámci něhož provozujete internetový obchod a vlastní kamennou prodejnu využíváte jako výdejní místo. Pakliže k vám zákazník přijde vyzvednout objednané zboží a uhradí ho v hotovosti na kase, opět podléháte EET. Pak je jasné, že musíte vlastnit EET kasu a EET řešení. Do režimu EET mimochodem spadají také platby prostřednictvím složenek.

Provozujte tedy svůj internetový obchod v souladu s EET a vyhněte se jakýmkoliv problémům do budoucna. Na mysli máme hlavně nežádoucí a vysoké sankční poplatky za nesplnění povinností.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*