de de de


Novinky:

Vyplatí se ještě těžit bitcoin?

Mining neboli těžba bitcoinu se stala na konci minulého roku doslova mánií. Bylo to období, kdy Bitcoin zažíval zlaté časy a stoupal raketovou rychlostí nahoru. Nyní však zažívá čas stagnace – je tedy ještě výhodné BTC těžit?

Jak těžba probíhá?

Na začátku je dobré podotknout, že těžba není ani zdaleka tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. V Bitcoinové síti operují tzvmineři, kteří pomocí matematických výpočtů potvrzují transakce, které v síti proběhly a umisťují je do bloků k ostatním transakcím. V podstatě se jedná o operaci, kdy se uvolní Bitcoin do oběhu a je zašifrován důmyslnými matematickými operacemi. Vy jako součást sítě se snažíte tuto šifru rozluštit a pokud se vám to podaří, získáte bitcoin. Tento proces je však ve skutečnosti mnohem složitější.

Můžete také těžit?

V době, kdy byl BTC na začátku, bylo opravdu snadné jej získat. Neměl velkou hodnotu, proto několik vizionářů uskutečnilo nákup bitcoinu a postupem času na něm dlouhodobým držením vydělali. Postupně se ukázalo, že bitcoiny se mohou vytěžit a tím se tak můžete vyhnout nákupu. Čím více však těžařů do sítě přibylo, tím obtížnější bylo bitcoiny vytěžit. Pokud nepočítáme fakt, že k úspěšné těžbě je potřeba nezbytné technické vybavení v řádu statisíců, velké množství elektrické energie a také ochlazovací systém, těžit kryptoměny jako jednotlivec se v současnosti opravdu nevyplatí.

Investujte nákupem

Pokud se vám systém vydělávání na bitcoinech líbí, mnohem lepším řešením je tuto měnu nakoupit. Nakupujte vždy, když bitcoinu klesá hodnota. Potom už vám zbyde jen trpělivě čekat, než se vyhoupne v grafu do přijatelných částek a vy tak můžete uskutečnit prodej bitcoinu. Kde je získáte? Bitcoiny můžete nakoupit na kryptoměnových burzách či ve speciálních kryptoměnových směnárnách. Několik z nich funguje i u nás v České republice a jejich výhodou je hlavně české uživatelské prostředí.

A jak se stavíte k těžbě bitcoinu vy?

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*