de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření
Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

V dnešní době se z pohledu vaření nemusíte určitě jakkoliv omezovat. Existuje spousta lahodných ingrediencí, s nimiž vykouzlíte doslova špičkové recepty. Jak z hlediska chuti, tak výsledné podoby a obsahového složení. Jednou z takových ingrediencí je také pohanka. Jde o bezlepkovou plodinu, která obsahuje přínosné látky a je zdravá. Jednou z nich je například rutin.

Jak vypadá pohanka?

Když se rozhodnete investovat do pohanky, měli byste si koupit tu kvalitní. Základem všeho jsou pevné slupky. Těch se můžete zbavit odlišnými způsoby. Někdo vsadí na loupání při vysoké teplotě, jiný dá přednost šetrnějšímu řešení prostřednictvím mechanického způsobu. Rozhodně se vyvarujte nevzhledným a podezřele levným produktům, jejichž obsahová stránka a chuť asi nebude nic moc.

Dopřejte si pohanku na spoustu způsobů

V okamžiku, kdy se rozhodnete konzumovat pohanku, máte samozřejmě řadu možností. Jednou z přínosných podob je určitě dušená pohanka. Kromě ní je populární třeba lámanka, ale také pohanková mouka. Využívat lze ale také pohankové slupky, pohankové těstoviny a mnohé další podoby.

Nyní už ale pojďme přejít od teorie k praxi. Prozradíme vám, jaké jsou vynikající recepty spojené s pohankou. Naprostou klasikou je kupříkladu pohanková kaše. Vzhlede k tomu, odkud pohanka pochází si můžete dopřávat i Valašský kontrabáš. Podobných tradiční pokrmů existuje samozřejmě více než dost. Ochutnejte pohankového maňase, zapékanou pohanku s hokkaido, pohankovou polévku, rizoto pohankové palačinky. Vyzkoušet můžete ještě dochucené karbanátky, zapečenou cuketu a vynikající pohanku s uzeným masem. Přidat ji ostatně můžete i do libovolného mletého masa.

Nebojte se v kuchyni experimentovat a začněte jíst zdravě a chutně. Pohanka se vám v tomto ohledu stane pravou rukou při vaření a vy si za všech okolností pochutnáte.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu