de de de


Novinky:

Potraviny, které vás zbaví únavy

Únavu pociťuje bezpochyby spousta z nás. Každodenní starosti, řešení problémů, povinnosti a podobně. Nemusí jít pouze o fyzickou, ale i psychickou únavu, která značným způsobem omezuje člověka, stává se strůjcem nejrůznějších depresivních stavů a vy pak můžete negativně působit i na své okolí. Tak přesně takových stavů se můžete celkem jednoduše zbavit. A to pouze z předpokladu, že budete pravidelně a v odpovídajícím množství konzumovat vhodné potraviny.

Začněte bylinkovými čaji

Vaším odrazovým můstkem by se měly stát bylinkové čaje. Ať už si dáte heřmánkový, mátový nebo oblíbený Rooibos, taková tekutina se pro vás stane nabuzujícím elixírem. Právě prostřednictvím bylinných čajů zlepšíte svoji celkovou imunitu a načerpáte potřebnou energii. To je mimochodem přínosné proto, abyste byli dostatečně odolností proti nejrůznějšímu nachlazením.

Vajíčka a ryby

Pokud to tak neděláte, měli byste do svého každodenního jídelníčku zahrnout také ryby. Jejich tuk je totiž příjemným lékem, a to nejenom na kardiovaskulární onemocnění, ale ideálním způsobem nastartuje váš správný metabolismus. O to se z největší části starají především omega 3 mastné kyseliny.

Kromě ryb si v přiměřeném množství dopřávejte i důležitý zdroj bílkovin, který se projeví ve vaší lepší pokožce, kvalitnějších vlasech, ale třeba v pevnějších nehtech. Ano, tohle všechno ovlivňují vejce.

Luštěniny libovolného typu

Odpovídající dávku energie můžete čerpat i z takových plodin, jakými jsou luštěniny. Těch existuje nejenom velké množství, takže váš jídelníček bude opravdu pestrý, ale v pomocí ostatních přísad můžete docílit rozmanitých chutí. V kuchyni tak nemusíte strádat a připravíte si vynikající pokrmy. Minimum sacharidů, přírodní bílkoviny, vláknina a bezlepkové varianty. Tohle všechno si díky luštěninám můžete dopřávat každý den.

Do svého jídelníčku byste měli zařadit také ovesné vločky, které vám po snídani dokážou přinést zvýšenou energii na několik dalších hodin podle zkonzumovaného množství.

Couleur / Pixabay

Čerpejte cukr z ovoce

Jestliže při svých každodenních činnostech vyžadujete opravu rychlý nástup energie, potom vyzkoušejte ovoce, které vás energeticky doslova vzpruží. Kombinovat jej můžete i s řadou ostatních potravin, jako jsou například jogurty, sýry a mnohé další.

Nezapomínejte na pitný režim

A jedno zlaté pravidlo na konec. Kromě vhodně zvolených potravin nikdy neopomínejte na pravidelný pitný režim. Právě dostatek vody v těle se pozitivním způsobem projevuje vůči únavě. Voda pochopitelně nemá okamžité účinky, ale je třeba ji konzumovat v průběhu celého dne. Pokud své tělo necháte dojít do stavu dehydratace, únava bude mít hodně rychlý nástup, což asi nikdo z nás nechce.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*