de de de


Novinky:

Výhody a nevýhody vegetariánské stravy

Vegetariánství je určitým životním stylem, v rámci něhož se lidé vyhýbají hlavně živočišné stravě a produktům, které z ní vzešly. Někteří jedinci tento model stravování povyšují na ještě vyšší úroveň a oprošťují se od jakéhokoliv alkoholu, nekouří, popřípadě příjem stravy ještě nadále modifikují.

Někdo se k vegetariánství upíná ze svého vlastního přesvědčení, jiný podléhá aktuálním trendům a další jej využívá například v rámci diet. Ať už je to jakkoliv, je tento příjem stravy spojen s jistými výhodami a nevýhodami, o nichž byste měli vědět, než se do ní pustíte.

Výhody vegetariánské stravy

Vegetariánská strava jídelníček je velice specifický a určitě v něm nenajdete všechno. Přesto svému tělu díky zásadám tohoto životního stylu dopřáváte skutečně velké množství vlákniny. Ta je pro fyzickou schránku dosti důležitá.

Chybět vám kvůli rostlinným produktům nebude ani spousta vitamínů. Do značné míry volbou vhodných pokrmů odbouráte také příjem jakýchkoliv chemikálií a umělých látek, což lze v dnešní době považovat za velký klad.

Nevýhody vegetariánské stravy

Vegetariánská strava recepty však mají i svoji odvrácenou tvář. Dle charakteru vegetariánství je naprosto zřejmé, že budete mít nedostatek živočišné bílkoviny a jiných látek, které se musíte snažit pro tělo získat jiným způsobem.

Pakliže nemáte moc času na přípravu pokrmů a zároveň nebudete oplývat gastronomickou kreativitou, může vám většina jídel připadat hodně stereotypních a jednotvárných.

vegetarianstvi

Vegetariánství u světových sportovců

I když se zdá vegetariánská strava někdy až hodně přísná, vězte, že s ní lze žít nejenom plnohodnotný život, ale předvádět také patřičné výkony. I v oblasti profesionálního sportu je spousta známých lidí, jež podlehli tomuto směru a i přes vyšší pohybovou zátěž jsou schopni svému tělu dodávat vše potřebné.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Mister GC).

Výhody a nevýhody vegetariánské stravy
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*