de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Jak elektronicky ohlásit novou živnost?

Jak elektronicky ohlásit novou živnost?

Pokud jste se nově pustili do podnikání nebo jenom chcete ohlásit novou živnost, nemusíte to už provádět osobně, jako tomu bylo dříve. Doba jde v tomto směru neustále kupředu, takže se nabízí nové možnosti zlehčující takový úkon. Podání lze zajistit jak jinak než elektroniky. Takový krok je s přihlédnutím ke stále se rozšiřujícím technologiím naprosto zřejmý.

Elektronické podání vytvořené v aplikaci

Jako první potřebujete aplikaci, která vám umožní elektronické ohlášení živnosti provést. Tato aplikace se jmenuje JRF a má i svoji webovou verzi. To znamená, že ji v případě zájmu nemusíte instalovat. Vytvoření je velice jednoduchým a rychlým procesem, s nímž si bezpochyby poradí jakýkoliv živnostník.

V okamžiku, kdy máte tuto elektronickou žádost vytvořenou, chybí jí ještě jedna důležitá věc. A tou je podpis elektronickým podpisem. Pokud chcete ohlašovat nové živnosti elektronicky, musíte ho zkrátka vlastnit. Jde o takový model elektronického ověření, které přikládáte místo ofocených osobních dokladů.

Stav vyřízení vaší elektronické žádosti, respektive ohlášení nové živnosti můžete ověřit na příslušném odkaze. Tam jednoduše a přehledně zjistíte, v jaké fázi vyřízení se ohlášení nachází. A je jedno, jestli půjde o ohlášení živnosti nebo ohlášení další živnosti.

documents

Nezapomínejte na poplatek

Ať už se vydáte na příslušný úřad pěšky nebo raději vsadíte na výše popisovanou elektronickou verzi, vždy budete muset uhradit také správní poplatek. Pokud jde o podání živnosti nebo žádost o koncesi, hradíte poplatek ve výši 1 000 Kč. Jestliže podáváte novou další živnost, zaplatíte jenom polovinu.

Tak co, jaké variantě v dnešní době dáváte přednost? Pokud patříte mezi vytížené podnikatele, pak jistě oceníte možnost elektronického podání, které ve výsledku šetří hlavně drahocenný čas. A toho není nikdy nazbyt.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*