de de de


Novinky:
Home » Sport » Jak začít se skialpinismem a kam poprvé vyrazit?
Jak začít se skialpinismem a kam poprvé vyrazit?

Jak začít se skialpinismem a kam poprvé vyrazit?

Skialpinismus je velice oblíbeným zimním sportem, který se v posledních letech dostává do popředí zájmu mnohých lidí. Zkráceně skialpy si oblíbili velcí i malí, staří i mladí. Zkrátka každý, kdo má rád hory, túry, lyžování a do jisté míry také klid a přírodu.

Právě při skialpinismu se totiž vydáte na lyžích libovolným terénem, kam budete chtít. Za pomoci speciálních pásů na lyžích dojdete nahoru, tam pásy sundáte a užijete si zaslouženou odměnu v podobě sjezdu. Využívat můžete vyšlapaných tras nebo si projdete nějakou svoji oblíbenou, kde budete odtrženi od spousty lidí.

Základní výbava pro skialpinismus

Ještě, než vám prozradíme, kde se takové zimní aktivitě věnovat, je třeba zmínit to zásadní. Co všechno si vlastně pořídit pro skialpy? V každém případě budete potřebovat speciální boty připomínající klasické přezkáče. Dále jsou to skialpové lyže přizpůsobené pro tento druh pohybu. To znamená výšlap nahoru a sjezd dolů.

Nezbytná je také bezpečnost. To znamená lyžařské brýle, hole, helma a již zmiňované tulení pásy, s nimiž vám lyže nebudou klouzat při cestě nahoru. Nepostradatelnou pomůckou je také lavinový set.

Začněte nejprve s profesionály

Pokud se chcete začít věnovat skialpinismu, vydejte se na první sjezdy s těmi zkušenými. Ti vám totiž předají patřičné know-how a nezbytná moudra. Budete vědět, na co si máte dát pozor, naučíte se správnou techniku a doplníte si znalosti z tohoto oboru. Teprve až když budete dostatečně zkušení se můžete skialpinismu věnovat sami a svépomocí.

Jestliže hledáte místa v Čechách, kde jsou dobré trasy pro skialpinisty libovolného ražení, na závěr vám prozradíme pár míst. Vyrazit můžete například do Beskyd, Krušných hor nebo do Krkonoš. Opomíjet bychom neměli ani na Dolní Moravu, kde jsou pro tuto sportovní aktivitu také velice dobré podmínky. O tom se můžete přesvědčit sami.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu