de de de


Novinky:

Pán prstenů překvapuje i po letech. Středozem existuje!

Milujete Pána prstenů? Znáte repliky herců zpaměti, a i tak se k filmům stále vracíte? Než rozpuká všechen popkorn a vy se usadíte k maratonu filmů, mrkněme na pár zajímavostí o legendárním příběhu ze Středozemě. Tohle jste totiž rozhodně nevěděli.

Představte si jiného Gandalfa

Přestože možná každý fandíme jiné postavě z Pána Prstenů, shodneme se na tom, že jednou z nezapomenutelných je Gandalf. Víte, že vysokého charismatického čaroděje neměl hrát Ian McKellen? Roli tvůrci totiž napřed nabídli Sheannu Connerymu, bývalému agentovi 007.

lookcool.cz outfitevents cz

Ian McKellen jako Gandalf

I když v té době ještě nikdo nevěděl, jak obrovský úspěch filmy čeká, i tak nabídli tvůrci Seannovi více než štědrou finanční odměnu. Měl dostat 15% z celkových zisků filmů, což jsou dnes stovky milionů dolarů. Slavný herec ale roli odmítl. Odměna pro něj nebyla nízká. Důvodem bylo to, že roli nerozuměl, ani poté, co si přečetl Tolkienovy knihy.

Se spisovatelem se potkal jen Saruman

Jediný ze štábu, kdo se s autorem knižní předlohy legendárních filmů setkal, byl Christopher Lee, představitel Sarumana. S Tolkienem se potkal v mládí v jednom z oxfordských barů. Lee, který byl ze všech herců největším fanouškem knižní trilogie, před spisovatelem prý poklekl. Když mu chtěl ale vyjádřit díky, nezvládl ze sebe vypravit ani slovo.

lookcool.cz outfitevents cz

Christopher Lee jako Saruman

Herci ze Společenstva prstenu jsou potetovaní

Všichni, kdo ztvárnili postavy členů Společenstva prstenu, si nechali vytetovat stejný motiv. Jde o elfský znak, který znamená číslici devět. S nápadem přišel Viggo Mortensen, představitel Aragorna. Jediný, kdo se nakonec potetovat nenechal, byl představitel trpaslíka Gimliho. I v tomto případě za něj zaskočil jeho kaskadér.

Středozemě opravdu existuje. Ve vesmíru

Většina fanoušků Pána prstenů by se ráda podívala do bájné Středozemě. A téměř všichni si myslí, že neexistuje. To ale není tak úplně pravda. Mlžné hory, Erebor a další totiž najdeme na Titanu, malé planetce obíhající kolem Saturnu. Planetka je velmi podobná zemi, proto astronomové pojmenovali její řeky, jezera, pouště a hory podle míst z knih Pána Prstenů.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*