de de de


Novinky:
Home » Sport » Jaké sporty se dají dělat ve vodě?
Jaké sporty se dají dělat ve vodě?
PublicDomainPictures / Pixabay

Jaké sporty se dají dělat ve vodě?

Řeky, rybníky a jezera vždy patřila nejen k oblíbeným místům našeho odpočinku, ale také k místům, kde jsme mohli provozovat nejrůznější sporty. Od té doby, kdy můžeme jezdit i k moři, se tato nabídka vodních sportů ještě rozšířila. Základním sportem bylo, je a bude vždy plavání, ale nabídka je mnohem širší. Přinášíme vám několik příkladů oblíbených vodních sportů dnešní doby, které může příští rok vyzkoušet i vy.

Sjíždění řeky na kánoi, kajaku či raftu

Jednou z oblíbených forem, jak strávit letní víkend či část dovolené, je tak zvaně „na vodě“. Česká republika nabízí mnoho řek s malebným okolím, které ke sjíždění lákají. Mezi nejvíce oblíbené patří Vltava, Sázava, Berounka a Lužnice, které vodákům nabízejí i velké množství ubytovacích a občerstvovacích možností v podobě nejrůznějších kempů, tábořišť a restaurací.

Jachting

Pokud dáváte před sjížděním řeky přednost plavbě po moři, pak můžete vyzkoušet jachting neboli plavbu na plachetnici. Na první pohled vypadá vše snadno a lehce, ale nemusí to být úplně pravda, proto se doporučuje před vyplutím absolvovat alespoň základ kurz, kde vás instruktoři seznámí se základy jachtingu a tím, co dělat v případě nenadálých komplikací. Mezi nejoblíbenější destinace pro jachting patří především Chorvatsko, které nabízí nádherné moře a množství ostrůvků, kde můžete v případě potřeby zakotvit.

Windsurfing, kitesurfing a paddleboarding

Pro všechny tři tyto sporty je společné, že k nim potřebujete speciální prkno. Windsurfing i kitesurfing využívají k pohybu po vodní hladině sílu větru. Zatímco u windurfingu je plachta umístěna přímo na surfu, kitesurfing využívá speciálního tažného draka. Oba sporty vyžadují mnoho hodin tréninku, obecně se za o něco jednodušší považuje kitesurfing. Paddleboarding využívá k pohybu po vodě pouze dlouhé pádlo. Jde o stále populárnější vodní aktivitu, při které nenásilně zapojujete mnoho svalů ve vašem těle a zlepšujete svůj smysl pro rovnováhu.

Potápění

Pokud rádi plavete a zároveň objevujete krásy světa pod hladinou, je pro vás určitě tím pravým sportem potápění. Existuje mnoho variant, pro amatérské potápěče především šnorchlováni či freediving neboli potápění bez dýchacího přístroje, pro náročnější potápění s dýchacím přístrojem neboli scuba diving. Většina lidí se jezdí potápět k moři, kde je láká především možnost obdivovat krásy podmořského světa v podobě mořských živočichů, útesů, korálů a podobně. Neméně zajímavé ale může být i potápění v jezerech, případně v jeskyních.

Vodní pólo

V případě, že máte rádi týmové sporty a před přírodními vodními plochami dáváte přednost bazénům, je pro vás skvělou alternativou vodní pólo. Míčový sport, ve kterém proti sobě ve vodě „bojují“ dvě družstva o sedmi hráčích. Princip je jednoduchý, vyhrává tým, který dá soupeři více gólů. Jde o fyzicky velmi náročný sport, neboť správně by se mělo hrát v bazénu s hloubkou větší než 180 cm, aby nikdo s hráčů nemohl při hře stát na dně.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu