de de de


Novinky:

Jak se připravit na dlouhé cestování za sluncem?

Je podzim a nastává čas na dovolenou pro všechny, kteří přes léto neměli čas či neholdují vysokým teplotám a schválně vyráží za odpočinkem až je chladněji. Než se do vysněné destinace dostanete, mnohdy budete muset ujet značnou vzdálenost. A ne každý cestuje rád. Jak si ukrátit dlouhé chvíle, pokud letíte letadlem či cestujete autobusem či vlakem?

Najděte si zábavu

Pokud cestujete letadlem, ideální zábavou na dlouhou cestu může být kniha, sledování filmu na tabletu či notebooku nebo jiná kreativní činnost. Můžete si také vyřídit pracovní záležitosti nebo luštit křížovky. V letadlech a také v modernějších autobusech má většinou sedadlo před vámi dotykovou obrazovku, kde si můžete navolit různé filmy, poslouchat pomocí sluchátek hudbu či brouzdat na internetu. Mnoho lidí také hraje hry na telefonu. To však silně nedoporučujeme při jízdě autobusem nebo jako spolujezdec v autě.

Vezměte si jídlo

Při dlouhé jízdě vám určitě vyhládne. Nenechávejte nic náhodě a přibalte si s sebou malou svačinku. Určitě to oceníte v případě, že budou krátké či málo časté zastávky. Nabalit si můžete bagetu nebo nějakou drobnou sladkost na mlsání. V případě, že držíte dietu, si můžete například připravit v sušičce ovoce pár lahodných kousků, které zaženou hlad a zároveň dopřejí sladký zážitek.

Zkuste spát

Poslední, co můžete vyzkoušet, je celou cestu prospat. Jednak vám to rychleji uběhne, a také načerpáte potřebnou energii na objevování nových míst v cizině. Pro spaní potřebujete pohodlí. Nabalte si proto sebou deku, cestovní polštářek či cestovní masku přes oči. Aby vás při spánku nic nerušilo, nasaďte si bezdrátová sluchátka s relaxační či instrumentální hudbou. Uvidíte, že se brzy ponoříte do říše snů a vzbudíte se až na začátku skvělé dovolené.

A jak trávíte dlouhé cesty vy? Snažíte se nějak zabavit nebo raději celou cestu prospíte?

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*