de de de


Novinky:

Jaké vybrat malé elektro autíčko pro dítě?

Elektrické vozítko nebo chcete-li autíčko je určitě nepřekonatelným dárkem pro jakékoliv dítě. A nemusí to být jenom chlapci, ale také malé holčičky. Jestliže o pořízení takové zábavné hračky uvažujete, jistě se vám hodí několik níže uvedených informací, jež by vás při nákupu mohly navést tím správným směrem.

Začněte od motoru

Ať už se rozhodnete pro terénní vůz nebo sportovní autíčko, vždy by se vaším odrazovým můstkem měl stát pohon takového dopravního prostředku. Musíte se rozmyslet, jestli vám stačí jednomotorová verze nebo dvoumotorová, popřípadě ta 4×4.

To hodně závisí na tom, jestli bude elektro autíčko primárně sloužit jednomu dítěti nebo bude dvousedadlové a mohou v něm jezdit dvě děti najednou. Dva motory mají pochopitelně větší tah a větší výkon, takže dokáží bez sebemenšího problému uvézt i dvě ratolesti.

U motoru si pak pohlídejte i typ baterie. Nejčastěji jsou to 12 V motory, které disponují optimálním výkonem oproti slabším 6 V motorům. Nejsilnější jsou pak 24 V motory, u nichž však musíte počítat se speciální baterií, popřípadě nabíječkou. Od kapacity baterie se pak odvíjí celková doba jízdy. Průměrně se pohybuje mezi jednou až dvěma hodinami. Pak je třeba elektro autíčko znovu nabít nebo si pořídit alespoň jednu náhradní baterii, abyste ji byli schopni obratem vyměnit a jezdit dál.

Mějte své děti pod kontrolou

Jestliže chcete na bezpečnost svých malých ratolestí dohlédnout v co možná největší míře, pak se nespoléhejte pouze na ovládání na autíčku, se kterým manipulují malé děti. Využít můžete i modely elektrických vozidel, jež lze ovládat prostřednictvím dálkového ovladače 27 MHz nebo vsadíte na technologii Bluetooth. V ten okamžiku budete mít jistotu, že vaše dítě nezabočí, kam by nemělo a vy můžete řídit jeho pohyb.

MiguelRPerez / Pixabay

Myslete i na patřičný komfort

U výběru elektro autíčka hrají důležitou roli také kola, respektive jejich výrobní materiál. Nejčastěji lze narazit na dva produkty. Jsou to plastová kola, která stojí méně. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že jsou při jízdě tvrdší, a to se může negativním způsobem promítat do jízdních vlastností.

Pokud chcete svým malým ratolestem dopřát opravdové pohodlí při jízdě, investujte do EVA materiálu, což jsou hodně pružná a měkká kola, která si dokáží poradit i s komplikovanějším venkovním povrchem bez toho, aniž by to mělo vliv na pohodlí dítěte při jízdě.

Elektrické vozítko bylo jistě snem každého z nás, tak neváhejte a pořiďte svým dětem hračku, se kterou se zabaví na dlouhé hodiny. Současné modely elektro autíček jsou dostupnější než kdy předtím, takže na své si přijde naprosto každý. A to i díky přemíře nejrůznější typů aut a jejich barevnému provedení.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*