de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Čím si vybavit dům či byt, aby bylo naše tělo fit

Čím si vybavit dům či byt, aby bylo naše tělo fit

Zdroj: Bigstockphoto.com

Svaly i kosti potřebují pravidelný pohyb! Zvlášť v dnešní koronavirové době, kdy řada lidí tráví celé dni doma na home office, je to více než potřebné. Určitě sami víte, že po celodenním sezení u počítače, je jen těžké se narovnat a najít motivaci na cvičení. Proto, jakmile to jde, jděte ven. Pokud se to ale zrovna nedá, pořiďte si domů pár pomocníků, kteří vás udrží v kondici. Vaše tělo vám bude vděčné.

Domácí posilovací věže nenechají vaše svaly ochabnout

Pokud jste byli zvyklí chodit to do posilovny, ale kvůli pandemii jste od toho upustili, můžete směle posilovat i doma. Jediné, co k tomu potřebujete, je menší prostor ve vašem bytě či domě.

Univerzální posilovací věže na domácí použití totiž trochu místa zaberou. Ale pokud si je pořídíte, máte jistotu, že můžete svoje tělo procvičovat skoro jako v tělocvičně.

Kompaktní domácí posilovací věže jsou levnější a zaberou méně místa než dražší přístroje. Zdroj: Electronic-star.cz

Jejich pořizovací cena je vyšší. Kompaktnější přístroje stojí cca kolem 8 000 Kč. Ty propracovanější klidně i o deset tisíc více. Na druhou stranu ušetříte na členském poplatku ve fitness centru.

Hrazdy a bradla do malých prostorů

Pokud nemáte doma tolik místa, abyste si tam mohli umístit komplexní posilovací věž, nezoufejte. Vlastně vám stačí volná plocha na zdi a vaše domácí posilovna je na světě. Na stěnu si totiž můžete přivrtat různé hrazdy a bradla. Existují však i multifunkční posilovací přístroje, které kombinují funkce obou.

Skládací hrazda vám poslouží v interiéru i v exteriéru a je určena pro nejrůznější cviky. Zdroj: Electronic-star.cz

Pokud však nemůžete vrtat do zdi, což může být problém například v pronajatém bytě či na studentské koleji, máte na výběr multifunkční hrazdy, které se namontují do otvoru dveří. Existují ale také jednoduché stojací hrazdy, které jednoduše rozložíte a zase složíte do tašky. Při každém stěhování si ji tak bez problémů vezmete s sebou. Můžete si ji dokonce rozložit i venku.

Eliptické trenažéry proti bolesti zad

Pokud jsou vaším problémem spíše bolavá záda, silová cvičení nejsou pro vás vhodná. Mohou vám ještě více ublížit. Potřebujeme hlavně, aby se celé vaše tělo narovnalo a protáhlo. Pevná záda vám zajistí, že pro vás práce u počítače bude zase o něco příjemnější. Skvělým řešením jsou pro vás eliptické trenažery, které vám umožní plynulý pohyb nohou i rukou, a vlastně celého těla.

Eliptický trenažér procvičí celé vaše tělo bez zbytečných otřesů. Zdroj: Pixabay.com

Pro lidi s problémy se zády jsou eliptické trenažéry lepším řešením než běžecké pásy. Nezpůsobují tělu žádné otřesy. Dokonce jsou vhodné pro ženy po porodu, které se chtějí dostat zpět do formy. Jejich jediným problémem může být opět málo místa ve vaší domácnosti. Naštěstí existují přístroje, které je možné po cvičení složit, dát pod postel, nebo zasunout za skříň. Pokud máte místo i finance, investujte do trenažérů, které jsou nastavitelné a suplují různé pohyby, nejen chůzi, ale i vysokohorskou turistiku, cyklistiku a další.

Ať už si vyberete jakýkoliv přístroj, mějte na paměti, že pokud chcete být fit, musíte procvičovat tělo pravidelně. Nejlepší je, pokud vstanete od počítače alespoň jednou za hodinu a během deseti minut vaše zkřivené tělo trochu protáhnete.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*