de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Medvědí česnek je zdravý. Přírodu kvůli němu ale neničte

Medvědí česnek je zdravý. Přírodu kvůli němu ale neničte

S přicházejícím jarem přichází i spousta zeleně kolem nás. Ve spleti nejrůznějších rostlin si samozřejmě nelze nepovšimnout ani bylinek prospěšných pro lidské tělo. Jednou z poměrně vyhledávaných rostlin se v poslední době stal medvědí česnek. O jeho účincích a výskytu vás budeme informovat v následujících řádcích.

Čím je přínosný medvědí česnek?

Medvědí česnek je velice bohatou zásobárnou vitamínů a minerálů. Obsahuje dostatek vitamínu C, zinku, hořčíku ale také železa a mnohých dalších látek. Možná právě proto je medvědí česnek označován jako přírodní antibiotikum. Zároveň představuje ideální prostředek pro jarní detoxikaci těla.

medvedi cesnek

Medvědí česnek najdete v přírodě

Když si budete chtít dopřát čerstvý medvědí česnek, vyplatí se vyrazit do stinných míst, ať už jde o luční místa nebo lesy. Velice často můžete tuto rostlinu najít poblíž konvalinek, které jsou ovšem jedovaté. Proto se vyplatí důkladně prohlédnout danou rostlinu, abyste náhodou nesáhli vedle. Vzhledem k názvu medvědího česneku však takovou rostlinu poměrně snadno rozeznáte. Stačí chvíli třít listy a vaše prsty by měly být cítit po česneku.

Výskyt medvědího česneku v přírodě ovšem souvisí s jednou velkou nepříjemností. A tou je poničená krajina. Lidé místo toho, aby si utrhli jen potřebnou dávku čerstvého medvědího česneku pro vlastní potřebu, dělají na tuto rostlinu těžké nájezdy. A to i za účelem patřičného zisku. Jenže, ničení krajiny vede k jedinému, a to je zákaz trhání v přírodě.

Pak by se určitou alternativou stalo pěstování medvědího česneku na vlastní zahradě, což ovšem není nic nemožného. Stačí jen najít to správné místo. Proto se nad vším zamyslete a přistupujte k této problematice rozumně.

Zdroj: https://www.ekitchenaid.cz/clanky/medvedi-cesnek-jedna-z-prvnich-bylin-jara.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*