de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Trápí vás akné? Poradíme vám, jak se ho zbavit

Trápí vás akné? Poradíme vám, jak se ho zbavit

Akné je bezpochyby nepříjemným kožním problémem. Nejčastěji vzniká kvůli tomu, že mazová žláza začne v daném místě produkovat větší množství mazu. Jeho výskyt zároveň mohou způsobovat i alergické reakce, infekce a podobně. I díky tomu lze rozlišovat hned několik typů akné. Základní dělení je následovné – Acne comedonica, Acne papulopustulosa a Acne conglobata.

Prevence proti akné

Jestliže se chcete vyhnout nevzhlednému a svědivému akné, měli byste začít u samotné prevence. Ta je takovým pomyslným odrazovým můstkem. Především dámy by měly používat kosmetiku pro svůj druh pleti, která nezpůsobuje akné. Popřípadě si připlaťte za speciální přípravky. Obecně platí, že pleť s mejkapem je vhodné každý den očistit speciálními čistícími preparáty.

Akné minimalizujete také tím, když nebudete kouřit a v nadměrné míře konzumovat alkohol. Právě tyto dva neduhy se postarají o to, že akné bude častější a výraznější. Pokud přece jenom dojde k tomu, že se akné objeví na vaší tváři, neměli byste si ho jakkoliv škrábat. Sami se můžete přesvědčit o tom, že takový krok celou situaci jenom zhorší.

Kožní problémy zvané akné lze pochopitelně minimalizovat i tak, že začnete tělu dopřávat patřičné množství nezbytných vitamínů. Ideálně v podobě zdravé stravy. Vhodný je například vitamín A, zinek, selen, rybí olej a vitamín E.

acne

Staré dobré babské rady

Výše uvedené lze zařadit mezi běžné a současné principy sloužící k absenci akné. My se však v rámci komplexnosti prezentovaných informací zmíníme ještě o nějakých babských radách. Pokud zrovna nedisponujete příliš citlivou pletí a pokožkou, můžete vyzkoušet například česnek. Ano, pokud jím budete potírat pupínky, můžete se jich celkem přirozeně zbavit. To samé platí také o výtažcích z aloe vera nebo tea tree. Nutno však podotknout, že jde o individuální záležitosti, takže podle stavu pleti nemusí zabírat zrovna u vás.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*