de de de


Novinky:

Elektrický automobil Tesla

Elektromobily značky Tesla jistě není třeba moc zdlouhavě představovat. Jde o výtvory slavného Elona Muska, který stojí za konceptem vozů s maximálním dojezdem, originálním vzhledem a vynikajícími jízdními vlastnostmi. Pokud se rozhodnete investovat do elektrického automobilu Tesla, pak se můžete těšit nejenom na vyšší pořizovací cenu oproti běžným dopravním prostředkům, což je naprosto zřejmé. Budou to především následující věci.

  • Velice úsporný a ekologický provoz
  • Prodloužená záruka na vůz, elektromotor i akumulátor
  • Funkce Autopilota

Jak je na tom Tesla ve srovnání s konkurencí?

Elektrický automobil Tesla je unikátem svého druhu, o tom není žádných pochyb. Mnohé čtenáře tohoto článku a zájemce o elektromobily by však asi zajímalo, v čem dalším jsou modely tohoto slavného výrobce lepší než jakákoliv konkurence?

Tak například v kapacitě baterie. Ostatní elektromobily nabízí kapacitu kolem 22 až 34 kWh. Kdežto elektrické automobil Tesla se pyšní zvýšenými hodnotami kolem 75 až 100 kWh. To se samozřejmě úměrně promítá i do výsledného dojezdu. Ten nebude jen kdejakých 150 až 300 kilometrů, ale úctyhodných 350 až 550 kilometrů. A možná i to je jeden z důvodů, proč lidé s nadšením volí elektromobily Tesla.

Blomst / Pixabay

Speciální nabíječky Superchanger

Rozhodnete-li se investovat do vozidla značky Tesla, pak byste se měli zajímat o to, kde budete svůj vůz pravidelně dobíjet. V České republice už existujte dobíjecí stanice zvaná Superchanger, která se pyšní výkonem až 120 kW. Proces rychlonabíjení vám zaručí, že za pouhých 30 minut na nabíječce si budete moci prodloužit jízdu o dalších 270 kilometrů. A to je velice zajímavá hodnota.

Průměrná cena za kW je přibližně 5 Kč, takže o ekonomickém provozu nemusíte pochybovat. Elektrický automobil Tesla má zkrátka něco do sebe.

Elektrický automobil Tesla
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*