de de de


Novinky:

Jak si poradit při nesnázích s autem

Auto by mělo být prostředkem k ulehčení a urychlení cestování, v některých případech vás však dokáže nepříjemně potrápit. Víte, jaké problémy vás mohou potkat na cestách, a jak tyto řešit? Nechte si poradit, co dělat, když auto nestartuje, máte defekt na pneumatice nebo si zabouchnete klíče.

Auto nestartuje

Nejčastějším problémem je auto, které nestartuje. V takovém případě je důležité zjistit příčinu, proč tomu tak je. Může se jednat o vybitou baterii, poškozenou spínací skříňku, poškozený startér, problémy s řídící jednotkou a další technické problémy. V některých případech vám pomohou startovací kabely, jindy je nutné nechat auto odtáhnout do servisu. Pokud se dostanete do problémů na cestách, vždy volejte o radu odborníka.

Doplňte provozní kapaliny

Při jízdě se také může stát, že se vám rozsvítí výstražná kontrolka, která ukazuje množství motorového oleje. V takovém případě je nutné olej ihned doplnit. To stejné platí u chladící kapaliny. Je důležité, abyste provozní kapaliny kontrolovali pravidelně a naučili se je doplnit svépomocí. V opačném případě není problém obrátit se na servis a spojit tento krok například s pravidelnou roční geometrií kol.

Nesprávné palivo

V některých případech se může stát, že se spletete a natankujete nesprávné palivo. Tuto chybu může zavinit i kdokoliv jiný, kdo si vaše auto třeba jen vypůjčí. Pokud do naftového motoru natankujete benzín, tak nesmíte nastartovat motor, jinak jej můžete vážně poškodit. Dávejte si na toto pozor a vždy se raději ujistěte, že tankujete správně.

Defekt pneumatiky

Velmi častým problémem je defekt pneumatiky, i z toho důvodu je nutné vozit v autě rezervní kolo. V případě problémů by měl každý účastník dopravního provozu umět vyměnit pneumatiku. V některých případech je však problém povolit šrouby u měněného kola, nebojte se požádat o pomoc řidiče, kteří jedou kolem. Zároveň vždy před delší cestou kontrolujte pneumatiky, aby neměly sjetý vzorek, v případě potřeby si kupte nové letní nebo zimní pneumatiky. A dbejte také na správný tlak v pneumatikách a minimálně jednou ročně využijte v servisu seřízení kol pomocí geometrie kol.

Zabouchnuté klíče

Nepříjemností, která se vám také může stát, ani nevíte jak, jsou zabouchnuté klíče. Pokud nemáte náhradní klíč, tak můžete zavolat asistenční službu, zámečnickou pohotovost, rozbít okýnko a auto si odemknout nebo použít dlouhý a zahnutý drát, kterým zámek otevřete. Drát můžete prostrčit do dveří a zkusit zámek vyháčkovat nebo najít mezeru mezi dveřmi a prostrčit drát přímo do auta. Čím je auto novější a dražší tím hůře se do něj dostává. Samostatnou kapitolou jsou pak autoklíče s imobilizérem, v tomto případě se vždy obraťte na odborníka.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*