de de de


Novinky:

Dalekohled není jediným optickým přístrojem

Dalekohledy jsou velice využívanými typy produktů. O tom jistě není žádných pochyb. Setkat se s nimi můžete nejenom v rukou myslivců, ale také pozorovatelů sportovních utkání, ptactva nebo běžných turistů. Je pravdou, že dalekohledy nabízí řadu nejrůznějších modifikací, jež vyhovují tomu či onomu zákazníkovi.

Někdo vsadíte na co největší zvětšení, jiný zase dává přednost kompaktnosti a sáhne po kapesních dalekohledech. Ať už je to tak či onak, dalekohledy nejsou tím jediným optickým přístrojem, do něhož můžete investovat své peníze a čas.

Mikroskopy nabízí originální pohled na svět

Pokud vás baví dívat se na svět trochu z blízka, nebojte se takovou hranici posunout zase o kousek dál. Pak už vám pravděpodobně nebudou stačit jenom dalekohledy, ale dáte přednost mikroskopům. Ano, těm zařízení, jež si většina z nás pamatuje ze školních lavic. Mikroskopy totiž nejsou jen součástí škol a profesionálních laboratoří, jak by si mohl, kdo myslet. Dnes máte jedinečnou příležitost, pořídit si je také domů, ať už sobě nebo svým dětem. Pozorování malých částic a detailů tímto způsobem se může stát velice poutavým a zábavným koníčkem.

mikroskop

Vyberte si ten správný mikroskop

Abyste si pozorování mikroskopem užili v maximální možné míře, musíte vědět, co všechno chcete sledovat. Od toho se odvíjí volba správného modelu. Někoho zajímají třeba bakterie, lidské vlasy a jiné mikročástice. Pak se vaším cílem stanou mikroskopy biologické. Jestliže se přikláníte spíše k trojrozměrnému obrazu, vyzkoušejte mikroskopy stereoskopické.

Ve výčtu jednotlivých modelů by šlo pochopitelně pokračovat. Jsou to například mikroskopy monokulární, binokulární nebo trinokulární. Ať už z pohledu ceny, tak i z hlediska použité techniky můžete nakupovat mikroskopy pro děti, začátečníky a pokročilé. Nebraňte se a podlehněte tomuto koníčku.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*