de de de


Novinky:
Home » Auto » Nové dopravní předpisy v Německu. Znáte je?
Nové dopravní předpisy v Německu. Znáte je?

Nové dopravní předpisy v Německu. Znáte je?

Německo je naším blízkým sousedem, kam se každoročně vydává velké množství českých řidičů. Ať už je to za prací, zábavou, nákupy nebo na dovolenou. Možná právě proto byste měli vědět o tom, že byly upraveny dopravní předpisy této země. Došlo víceméně k nejrůznějším zpřísněním, s nimiž vás nyní seznámíme v následujících řádcích.

Hodně jsou chránění cyklisté

Nové předpisy ve značné míře chrání především cyklisty. Například při jejich objíždění ve městě musíte dodržet vzdálenost 1,5 metru. Pokud je budete objíždět mimo město, tato vzdálenost je dokonce zvětšena na 2 metry. Navýšena byla i pokuta za to, když byste si odstavili vozidlo někde na cyklostezce. Nyní zaplatíte až 100 EUR. Padla také možnost krátkodobého zastavení vozidla na přechodu pro chodce. Když někde špatně zaparkujete, tak vás to v Německu nebude stát pouze peníze, ale můžete nově přijít také o body.

Novinek je více než dost

Před cestou do Německa byste měli vědět také o dalších předpisech, které prošly jistou úpravou. Nově vám v Německu mohou sebrat řidičský průkaz například za to, že využijete uličku vymezenou pro záchranné složky. To samé se týká i překročení rychlosti. Nyní stačí překročit rychlost o 21 kilometrů za hodinu a máte po ježdění.

Co se týče cyklistů, nově budou vymezeny oblasti, kde je jejich výskyt větší a kde dojde ke snížení rychlosti vozidla. Obvykle to bude na rychle 30 kilometrů za hodinu. V novele tohoto dopravního zákona se samozřejmě objevilo i několik pomyslných absurdit. Je to například pokutování za nadměrný hluk vozidla. V tomto směru nejvíce utrpí asi lidé zaměřující se na úpravu vzhledu a zvuku svého dopravního prostředků. Dokonce můžete být pokutováni i za to, že často popojíždíte sem a tam. Proto buďte důslední a myslete na vše výše uvedené, ať se vám cesta do Německa zbytečně neprodraží.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*