de de de


Novinky:
Home » Finance » Chcete ochránit své úspory? Volte zlato
Chcete ochránit své úspory? Volte zlato

Chcete ochránit své úspory? Volte zlato

Každého člověka s finanční rezervou jistě děsí nepříjemně se zvyšující inflace. Ta pomalu užírá z vašich peněz. Přesně z těchto důvodů hledá spousta lidí příležitost vhodné investice. Jestliže v tomto směru vyžadujete jistoty a určité záruky, stane se vaším cílem zlato. Jde o investiční komoditu, která je oblíbená spoustu dlouhých let. A má to hned několik jasných důvodů, s nimiž vás blíže seznámíme v následujících řádcích.

Proč je zlato tak oblíbené?

Investiční zlato ve formě slitků a mincí je příjemné v tom, že ho můžete fyzicky držet v ruce. Hmotné jmění, které si po dlouhá léta zachovává svoji stále narůstající hodnotu. Dnes navíc není nutné investovat stovky tisíc do zlatých cihliček. Nabízeny jsou i malé slitky o hmotnosti kolem jednoho až pěti gramů. Tím pádem se otevírají investiční možnosti také méně movitým investorům. Své peníze může bezpečně uložit zkrátka každý.

Dalším kladem je osvobození od DPH. A to je celkem příjemná úspora oproti jiným typům investic. I díky takovým zásadním detailům se nákup zlata stal atraktivní záležitostí. Navíc, dnes existují vhodná místa, kde máte možnost zakoupit zlato.

Velký výběr zlata je samozřejmostí

Pokud si myslíte, že na zlaté slitky narazíte u některé z českých mincoven, jste na omylu. Žádná z nich neprodává zlato ve formě zlatých slitků. K tomu musíte využít jiné odborníky na slovo vzaté. Jedním z nejznámějších internetových obchodů je kupříkladu e-shop www.zlate-mince.cz. Ten má dlouhou historii a také poměrně velký výběr sortimentu.

  • Zlaté slitky Argor Heraeus
  • Zlaté mince Wiener Philharmoniker
  • Svatováclavské dukáty

Právě svatováclavské dukáty cílí na tradičnost. Jejich velikost a ryzost kdysi dávno ustanovil Karel IV. Takže, pokud patříte mezi patrioty, budou pro vás jasnou volbou. A podobně zajímavých investičních příležitostí ve formě zlatých slitků a mincí máte více než dost. Stačí si pouze vybrat.

Nakupujte zlato s důrazem na diskrétnost

Ne pro každého je nakupování zlata to samé, jako jít pro rohlíky do krámu, o tom není žádných pochyb. Právě výše uvedený nejznámější českých e-shop fungují od roku 2003 dbá na patřičnou diskrétnost. Té se vám dostane i v jeho kamenných prodejnách, které se mimochodem nachází také na Moravě. Díky tomu si na své přijdou i slovenští investoři. Lákavé pro ně budou primárně výhodnější ceny nežli u slovenských prodejců. Pokud se zaměříte na tohoto prodejce čeká vás řada příjemných věcí.

  • Diskrétnost
  • Profesionální přístup
  • Odbornost
  • Pestrý výběr sortimentu

Investování do zlatých mincí a slitků se pro vás stane zábavou, koníčkem a příležitostí, jak zhodnotit peníze tím nejjistějším způsobem. Navíc, pohled na fyzické zlato libovolné hodnoty je zkrátka ohromující.

Stříbro hlásí pokles poptávky

Je pravdou, že do nedávné doby bylo hlavním cílem investorů nejenom zlato, ale i stříbro. Tento trend ovšem pozvolna upadá, i když také v tomto směru máte rozhodně na výběr. Je to způsobeno primárně tím, že stříbro není osvobozeno od daně. To je asi jedna z největších nevýhod. Kvůli tomu se naopak většina investorů přiklání ke zlatu, které je v současnosti investičním klenotem.

Proto neváhejte a dvakrát rozmýšlejte o své investici. Ať už vás přátelé nebo kolegové tlačí do jakýchkoliv segmentů pro investování peněz, nezapomínejte na to, že zlato je zkrátka jistotou. Dopřejte si v tomto směru dostatečného výběru zlatých slitků a mincí. Vyberte si zlato podle jeho hodnoty a investujte tolik, kolik jste ochotni investovat. Současná doba zlatu jedině přeje a nebude tomu jinak ani v budoucnu. Proto nezaspěte svoji příležitost a zhodnocujte peníze tím správným způsobem. Vyplatí se to.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu