de de de


Novinky:
Home » Auto » Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

Nákup ojetého automobilu se sebou vždy přináší jisté nevýhody. O tom není žádných pochyb. Oproti pořízení nového vozu je třeba dbát na spoustu věcí, abyste nenaletěli vychytralým překupníkům a vše se vám neprodražilo. Nutno však podotknout, že právě vysoký nájezd kilometrů nemusí být tím největším problémem.

Důsledná kontrola je na místě

Když už narazíte na ojetý vůz, který vás zaujme svým vzhledem a máte o něj zájem, nenechte se ihned odradit vysokým počtem kilometrů. V první řadě takové vozidlo bude jistě levnější než jakékoliv jiné, a to lze považovat za značný klad.

Aby se vám však jeho nákup vyplatil, musíte věnovat odpovídající čas důkladné prohlídce. Vycházet lze do jisté míry ze servisní knížky. Ta mnohé prozradí o tom, co všechno autu bylo, a hlavně bude do určité míry zárukou kvalitního a nezbytného servisu. Nejzásadnější je pak fyzická prohlídka vozu, nejlépe s pomocí automechanika nebo podobně zkušeného člověka. Teprve díky jeho radám se můžete vyhnout následným nežádoucím a třeba i hodně drahým opravám. Jednoduše budete vědět, jakou investici do budoucna si takový vůz žádá. Vzhledem k vysokému počtu najetých kilometrů je samozřejmě důležitá i kontrola chodu motoru.

cars

Pozor na stočené kilometry

Mnohdy je lepší zakoupit vozidlo s vysokým nájezdem kilometrů a dobrým stavem než se bláhově zaměřovat jen na vozy s nízkým počtem najetých kilometrů. Taková auta budou pochopitelně dražší, a naopak jejich stav nemusí odpovídat skutečnosti. Nejhorší praktikou v tomto směru bývá stáčení kilometrů. Vy si myslíte, že kupuje vůz s pár desítkami kilometrů a on může mít klidně dvojnásobný počet. Potom vás opravdu bez pomoci automechanika při koupi můžou v budoucnu potkat nejrůznější nástrahy a problémy.

Takže, nebojte se vozu s vyšším nájezdem kilometrů, na druhou stranu při takové koupi nic nepodceňujte.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*