de de de


Novinky:
Home » Auto » Vyplatí se investovat do elektrododávky?
Vyplatí se investovat do elektrododávky?

Vyplatí se investovat do elektrododávky?

V současné době dochází k čím dál většímu rozvoji elektromobility. A není se čemu divit. Důraz je kladen nejenom na ohleduplnost k životnímu prostředí, ale také na levní provozní náklady. Možná právě proto si řada podnikatelů pokládá jednu zásadní otázku. Vyplatí se investovat do elektrododávky či nikoliv? Na to se vám pokusíme odpověď v níže uvedených řádcích.

Investice je velká, návratnost však poměrně rychlá

Když se řekne elektrododávka, každý pochopitelně vidí vstupní náklady. Ty jsou samozřejmě větší, než kdybyste si koupili dodávku na naftu. Jenže, úspory začnou přicházet se samotným provozem takového vozidla. U klasického motorové varianty počítejte s průměrnými náklady kolem 2,5 Kč za ujetý kilometr. Pokud ovšem budete jezdit na elektřinu a automobil budete dobíjet v noci v rámci nočního proudu, náklady se vám poníží. Za kilometr zaplatíte kolem 0,4 Kč.

Všechno pochopitelně závisí na typu dodávky, její velikosti, množství přepravovaného nákladu a na ostatních faktorech. Čísla ovšem hovoří poměrně jasně. Po ujetí sto tisíc kilometrů můžete ušetřit už několik desítek tisíc korun. A ty se samozřejmě promítají do návratnosti této investice.

I za servis můžete ušetřit

Další úspory s elektrododávkou čekejte také v oblasti servisu. Výměna běžných komponent jako u naftového motoru samozřejmě odpadá. Při najetí sta tisíc kilometrů už to mohou být celkem značné výdaje. Opět v řádu desítek tisíc korun. Pak už stačí jen běžná matematika a sami velice brzy zjistíte, že elektrododávka se vám poměrně rychle zaplatí. A to právě prostřednictvím výdajů na servis a za pomoci provozních nákladů.

Pokud tedy chcete proniknout do oblasti elektromobility skrze tyto dopravní prostředky, máte možnost. Jde určitě o zajímavé řešení s řadou dalších přidružených benefitů. Přesvědčte se sami.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu