de de de


Novinky:

Vyplatí se jezdit na plyn?

Zdražující se pohonné hmoty v podobě benzínu a nafty nutí spoustu řidičů zamyslet se nad tím, zda se náhodou nevyplatí raději jezdit na plyn, s nímž jsou spojeny nižší provozní náklady. Pakliže patříte také k těm, koho tato otázka zajímá, přinášíme vám jednoduché srovnání.

Prostřednictvím následujících řádků se zaměříme na výhody a nevýhody plynu a je pouze na vás samotných, zda do takové technologie budete investovat či nikoliv. Každý řidič má totiž trochu odlišné nároky ježdění a pokoří rozdílný počet kilometrů za rok.

Hlavní výhody jízdy na plyn

Tím nejhlavnějším kladem je bezpochyby úspora za pořízení plynu neboli LPG. Pořizovací cena je oproti běžnému benzínu zhruba tak poloviční, takže z pohledu šetření si na své přijde doopravdy každý. Tím však výčet pozitiv teprve začíná.

Vzhledem k tomu, že můžete využívat nejenom plyn, ale také benzín, získáte tím vlastně delší dojezd na jedno natankování. A to díky součtu klasické i plynové nádrže. Pokud se rozhodnete jezdit na plyn, k dobru vám bude i několik dalších věcí.

  • Jízdou na plyn budete šetrnější k životnímu prostředí.
  • Plyn je ohleduplnější k vnitřním útrobám motoru.
  • Získáte klidnější a tišší chod vozu.

V současné době už se nemusíte bát ani toho, že byste neměli kde natankovat plyn. Plynových čerpacích stanic se totiž po celém území České republiky nachází opravdu přehršel.

PIRO4D / Pixabay

Nevýhody jízdy na plyn

A nyní se pojďme přesunout ke stinné stránce tohoto řešení. Pakliže už nepořídíte vůz s přestavbou na plyn, může vás tato vstupní investice vyjít na celkem dost peněz. Návratnost se pak bude odvíjet od celkového počtu najetých kilometrů.

Vyžadovány jsou také pravidelné revize plynového zařízení. Pokud byste vsadili na levnější řešení, počítejte s tím, že může dojít k drobnému snížení výkonu.

Vyplatí se jezdit na plyn?
Ohodnoťte článek