de de de


Novinky:

Chladírenské technologie

Chladírenské technologie jsou důležité pro svoje úspory energie, vysokou účinnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Realizovat lze malé chladicí a mrazicí boxy až po komplexní technologie chlazení. Chladírenské technologie se využívají pro výstavby nových technologických celků stejně jako pro rekonstrukce stávajících provozů.

Každá chladírenská nebo mrazírenská technologie má kondenzační jednotku skládající se z kompresoru, kondenzátoru a ventilátoru. Všechny tyto části jsou chlazeny vodou nebo vzduchem a také zásobníkem chladiva.

Sdružené kompresorové jednotky

Sdružené kompresorové jednotky se používají v průmyslovém chlazení i v komerčním chlazení jako zdroj chladu pro obchodní řetězce, v supermarketech, masokombinátech, různých výrobnách, řeznictvích, chlazených skladech, logistických centrech apod. Sdružené kompresorové jednotky mají hermetické a polohermetické kompresory. Jejich hlavní výhody jsou vysoká spolehlivost, ekonomický provoz, využití odpadního tepla např. pro vytápění objektů atd.

Kondenzační jednotky s regulací výkonu

Kondenzační jednotky s regulací výkonu jsou ekonomické provozně výhodné řešení pro chladírenské popř. mrazírenské technologie tam, kde je potřeba proměnlivého chladicího účinku. Tyto chladící jednotky se používají jako zdroj chladu pro průmyslové chlazení, chladicí a mrazicí sklady, potravinářský a zpracovatelský průmysl, průmyslové aplikace nebo pro chlazení výrobních a technologických prostor.

Výparníky

Výparníky patří mezi hlavní součástí chladírenských technologií. Využívají se pro přenos tepla dle použití. Prvním jsou vzduchové, které se využívají pro chladící boxy, mrazící boxy a klimatizace výrobních prostor. Druhým typem jsou kapalinové výparníky, které jsou obsaženy v průmyslových chladičích kapalin a v chillerech.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*