de de de


Novinky:

Vyvažovačky kol jako alfa a omega kvalitního servisu

Počet pneuservisů a autoservisů v České republice neustále mírně roste. Od menších „garážníků“ až po nejmodernější technikou napěchovaná autorizovaná střediska. Ne vždy je nutné vybírat to, co se „více leskne“, kvalitní mechanik se často skrývá právě v menším provozu. Důležité ovšem je, aby se v daném servise pracovalo s kvalitní technikou.

Vyvažovačky kol v hledáčku

Jedním ze znaků kvalitního auto či pneuservisu jsou vyvažovačky kol. Svoje místo v servisních zařízeních mají zhruba od šedesátých let, resp. od dob, kdy se stav silnic výrazně zlepšil a rychlost vozidel začala překračovat 80 km/h. Staly se nedílnou součástí nasazování pneumatik na kola, čímž motoristům značně zpříjemnily řízení. Ač se vyvážení kol považuje za naprosto rutinní záležitost, představuje jeden z nejdůležitějších bezpečnostních úkonů.

Vyvažovačka kol osobních vozidel G.RFM RAVAGLIOLI

Vyvažovačka kol pro malé i velké

Vyvažovačka kol se v jednotlivých servisech liší především svým určením. Využívají nejrůznější typy, které slouží k vyvážení kol motocyklů, osobních a nákladních vozidel. Servisy využívají různé druhy vyvažovaček, zejména v menších zařízeních potkáte jednodušší přístroje, zatímco značková servisní místa obvykle využívají nejmodernější sofistikované stroje s automatickým zadáváním údajů, případně vybavené také autokalibrací.

Čemu předchází vyvažovačka?

Občas to potká každého řidiče. Vibrace a třesoucí se volant jednoznačně dávají tušit technický problém. Naprosto nejčastějším důvodem těchto potíží je právě nesprávně vyvážení kol. To způsobuje nejen nepříjemné třesení, ale také snižuje životnost pneumatik a některých podvozkových částí. Primárně vás však do servisu dovedou zmiňované vibrace. Pokud jste ale v servise byli a jste si jistí, že vyvážení proběhlo, vyvstává otázka, zda vyvažovačka, kterou ve vašem servisu použili byla v pořádku a správně zkalibrovaná. Bez správné kalibrace a pravidelné technické údržby totiž toto zařízení bude stěží pracovat správně.

A jak si techniky hledí váš servis? Zajímali jste se někdy?

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*