de de de


Novinky:

Žižkovská věž – nejkrásnější pohled na Prahu

Žižkovská věžPrávě léta 1985 až 1992 se stala klíčová pro výstavbu jedné z největších dominant hlavního města Prahy. A to doslova. Je to Žižkovská věž neboli Tower Park Praha, který dosahuje velikosti 216 metrů a zároveň se pyšní třemi významnými NEJ.

Je to bezpochyby nejvyšší vyhlídková plošina v České republice, stejně tak, jako nejvyšší stavba. Zároveň je tato extravagantní věž označována za druhou nejošklivější stavbu na celém světě. I to však patří k Toweru Park Praha.

Nevšední styl a originální design

Nadpis tohoto titulku je jistě do značné míry výstižný. Každého návštěvníka této stavby totiž ohromí především netypický vzhled, který má na svědomí architekt Václav Aulický, jenž se stal designovým mozkem této ocelové konstrukce.

Mezi velké přednosti tohoto unikátního díla však patří restaurace žižkovská věž, která nese originální název OBLACA. Stylová žižkovská věž restaurace, do níž se vejde až 180 osob, které se mohou oddávat jak lahodnému pokrmu, tak baru nebo netradiční kávě.

Restaurace žižkovská věž je však působivá především díky svému vnitřnímu prostředí a vnějšímu výhledu. Romantická večeře při svíčkám a s takovým výhledem je bezpochyby nezapomenutelným okamžikem pro každého z nás.

Žižkovská věž restaurace ale není jedinou dominantou tohoto objektu.

Žižkovská věž - výhled

Žižkovská věž a její nabídka

Součástí věže je několik částí, které je možné navštívit. Ve výšce 93 metrů nad zemí můžete shlédnout například observatoř, díky níž spatříte nejkrásnější a nejznámější místa Prahy.

Výjimkou však není ani luxusní, šestihvězdičkový hotel, který je zařízen a vybaven na té nejvyšší úrovni, včetně profesionálního personálu, jež vám bude kdykoliv k dispozici. K mání je i konferenční sál.

Tower Park Praha je proto místem, jež své vnitřní prostory předkládá nejenom běžným občanů, zahraničním turistům, ale také seniorům nebo školským zařízením, která obdrží mnohem zajímavější vstupné.

Žižkovská věž vstupné:

Dospělá osoba 150 CZK
Důchodce 100 CZK
Rodina (1-2 dospělé osoby + 1-3 děti do 14ti let) 350 CZK
Držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P 50 CZK
Doprovod 50 CZK
Děti do 3 let ZDARMA
Děti od 3 let do 14 let 80 CZK
Studenti od 14 let do 26 let 100 CZK
Vozíčkář 50 CZK

*Ceny platné k 24.10.2017

Svatba na žižkovské věži

Ostatně restaurace žižkovská věž a lahodná večeře nemusí být pouze jediným procesem, který zde uskutečníte. Žižkovská věž restaurace, potažmo volné prostory objektu jsou vhodné také pro netradiční a výjimečný svatební den.

Uzavření manželského sňatku v působišti pražské dominanty, která je obseta postavičkami malých dětí. Okuste i vy atmosféru a dech beroucí výhled z tohoto panoramatického prostoru a vydejte se do útrob této moderní stavby.

Žižkovská věž pro vás může být spojením návštěvy i dalších významných míst v okolí, mezi která patří Židovský hřbitov, Riegerovy sady, Národní památník na Vítkově nebo samotná Městská část Žižkov. Podívejte se na Prahu z luxusní ptačí perspektivy.

autor fotek: redakce LookCool.cz

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*