de de de


Novinky:
Home » Cestování » Máte rádi LEGO? Pak neváhejte a navštivte Muzeum LEGA v Praze
Máte rádi LEGO? Pak neváhejte a navštivte Muzeum LEGA v Praze

Máte rádi LEGO? Pak neváhejte a navštivte Muzeum LEGA v Praze

LEGO je stavebnicí, se kterou si ve svém životě hrál jistě každý z nás. Někdo více, jiný zase méně. Pokud patříte k opravdovým milovníkům této stavebnice, potom pro vás máme jeden hodně zajímavý tip. Navštivte Muzeum LEGA. Nebojte, kvůli jeho návštěvě nemusíte jezdit do zahraničí. Stačí, když se vydáte do Prahy.

Velká spousta a spousta exponátů

Je pravdou, že Muzeum LEGA se kromě Prahy nachází také v Kutné Hoře, Špindlerově Mlýně, Poděbradech a v Jeseníkách. Nutno však podotknout, že hlavní metropole je v tomto směru přece jenom trochu výjimečná. Vliv na to má kupříkladu velká výstavní plocha. Procházet se budete po ploše 420 metrů čtverečních.

Právě na této ploše jsou vhodně rozmístěny jednotlivé exponáty. Ty můžete obdivovat od A až do Z. A nutno podotknout, že jich je více než dost. Celkem se budete proplétat mezi milionem kostiček, z nichž vzniklo asi tři tisíce vystavených předmětů všeho druhu.

Charakterově odlišné expozice

Muzeum LEGA v Praze si pro návštěvníky připravilo spoustu zajímavého. Nahlédnout můžete třeba na zajímavé české stavby. Z LEGA je vybudován například Staroměstský Orloj. Nechybní však ani Národní divadlo nebo Karlův Most. Expozice jsou pochopitelně zaměřeny i na ostatní druhy staveb v podání italské Fontány di Trevi a podobě.

Chybět vám nebudou třeba rytířské souboje z LEGA, známá tematika Star Wars nebo slavný Harry Potter. Každý si ve stovkách prezentovaných exponátů najde to, co ho doopravdy zajímá. A pokud se vaše děti začaly během prohlídky nudit, neznepokojujte se. Právě pro ně je k dispozici speciální dětský koutek.

Pokud tedy nevíte, kam byste vyrazili během slunných nebo deštivých dnů, vzpomeňte si na Muzeum LEGA v Praze, které je otevřeno do 10 do 20 hodin. Samotná prohlídka je navíc spojena s velice příznivým vstupným. Tak neotálejte a propadněte pohledu na LEGO plnými doušky.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu