de de de


Novinky:
Home » Cestování » Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

Kvůli aktuální situaci kolem koronaviru většina lidí nevěří cestování letadlem nebo vlakem. Raději proto vyráží na vlastní pěst v osobním automobilu, ve kterém mohou navštívit všechna místa, která mají na itineráři. Nemusí se řídit jízdními řády nebo letovými spoji. Zkrátka jsou sobě vlastními pány a často nemusí hledat ani ubytování, pokud si do vozidla nechají namontovat vestavbu do auta, na které se mohou vyspat hned, jak se budou cítit unavení.

Pokud i vy vyrážíte na podobnou dovolenou, určitě procházíte výsledky ve vyhledávání a snažíte se najít co nejatraktivnější místa, která ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Takových míst je naštěstí celá řada, přinášíme rovnou několik tipů.

Procházky pouští i v Česku

Vzdávali jste se opravdu těžce dovolené v zahraničí? Zvykli jste si na to, že se každý rok procházíte rozehřátým pískem? Ani letos nemusíte procházky pouští oželet, pokud vaše jízda bude směřovat na Moravu. U Bzence se totiž nachází taková moravská Sahara. Takto jsou označovány Váté písky, které se u zmiňovaného Bzence nachází. Jedná se dnes o národní přírodní památku, která je velice často opomíjená. Možná zde tak nenarazíte ani na živáčka.

dovolená v autě

Na skok do funkcionalismu v Brně

Co je pro moravskou metropoli zvanou Brno typické? Rozhodně je to vila Tugendhat, která patří dlouhodobě k funkcionalistickým klenotům nejen u nás, ale také ve světě. Jedná se o zcela ojedinělý dům, který je dnes součástí světového dědictví UNESCO. V nedávné době si vila dokonce střihla hlavní roli ve filmovém snímku Skleněný pokoj.

Vzhůru za nejvýš položeným hradem v Česku

Míří vaše jízda spíše na Šumavu? Pak může být vaším cílem například Vítkův hrádek, který se zde nachází. Jedná se o vůbec nejvýš položený hrad v České republice, kterému se také někdy říká Vítkův kámen. Odtud se nabízí opravdu nádherné výhledy, a to jak na Lipno, tak na daleké rakouské Alpy.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*