de de de


Novinky:

Řešení nedostatkových parkovacích míst

Vypořádat se s nedostatkem parkovacích míst je jednodušší, než se zdá. Stačí využít stávající parkovací plochu a vystavět jednoduchou věž pro stání vozidel.

Řešení nedostatkových parkovacích míst je tady

Parkování ve městě je vždy problém. S tím, jak přibývá automobilů, přibývají také problémy s parkováním. Proto se města snaží řešit tyto problémy pomocí parkovacích věží. Ty přitom nemohou vzniknout, kde si člověk zamane. Zpravidla jde o větší stavby, které vyžadují nejenom hodně prostoru, ale také jsou obecně náročné, a to jak finančně, tak časově. Z toho plyne, že řešení parkování ve městě není vůbec jednoduché, ale přesto je mnohdy jediným řešením právě výstavba parkoviště.

Jak využít parkovací kapacity na maximum?

Řešení zpravidla tkví ve výstavbě parkovacího domu, případně využití některé z volných ploch. To však v husté zástavbě může být problém, respektive by to mohlo znamenat opravdu velké výdaje za stavbu. K mání je však velmi elegantní řešení v podobě chytře řešených kovových konstrukcí fungující jako takové malé parkovací domy. Tyto domy, nebo lépe řečeno, věže, je možné usadit na stávající parkoviště, přičemž platí, že na stávajícím parkovacím místě je možné nechat vyrůst třeba i 8 míst do výšky. Je to dáno jedinečnou konstrukcí, která umožňuje vozidla skládat do výšky, čímž se šetří místo, a maximalizují se místa určená pro stání vozidel.

parkovaci vez

Výhody tohoto kompaktní řešení:

  • Velmi malá využitá půdorysná plocha
  • Konstrukce odolná povětrnostním vlivům
  • Možnost esteticky upravit z hlediska stávající zástavby
  • Parkování je dostupné jak osobním vozidlům, tak i třeba SUV
  • Nízká finanční investice v porovnání se zděnou stavbou

Zajímavostí tohoto systému je respektování současné doby, tedy chytrých technologií. Díky tomu je možné předem zarezervovat místo v parkovací věži, a to pomocí internetu. Samotné využívání této věže je pak založeno na identifikační kartě, která umožňuje parkovací místa využívat bez omezení, například stálým rezidentům oblasti a podobě.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*