de de de


Novinky:
Home » Cestování » Poznejte krásy a zajímavosti proslulé Dubaje
Poznejte krásy a zajímavosti proslulé Dubaje

Poznejte krásy a zajímavosti proslulé Dubaje

Dubaj patří určitě mezi vyhlášené destinace. Luxus na každém kroku, exotika, příjemné klima a nadstandardní servis. Pokud se rozhodnete vydat na toto místo, určitě nemusíte trávit čas jen v hotelu u bazénu nebo na pláži u moře. Toto město máte možnost poznat do nejmenšího detailu. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Největší zajímavosti Dubaje

Jestliže chcete poznat historii tohoto místa, zavítejte do tamního muzea, kterým je Dubai museum. Umístěno je v nejstarší budově města, kterou je pevnost Al Fahidi pocházející z roku 1787. Opakem toho bude moderní luxus třeba v podobě velkého mrakodrapu Burj al-Arab. Nebo vsadíte na luxusní objekt v podobě plachetnice Barj Khalifa.

Při návštěvě Dubaje byste se měli určitě zaměřit na zátoku Dubai Crekk, popřípadě oblasti jako Bur Dubai a Deira. Jednou z nejmodernějších čtvrtí v tomto městě je bezpochyby Jumeirah Beach Residence, kde se tyčí až čtyřicet věhlasných výškových budov.

Co dalšího pozorovat v Dubaji?

Dalo by se říci, že Dubaj si vás podmaní na každém kroku. To ostatně dokazuje třeba Dubai Marina, což je uměle vytvořený ostrov, kde najdete zázemí v podobě restaurací a dalších exkluzivních služeb. Pokud jde o umělé ostrovy s překrásnými plážemi a nadstandardním servisem, těch je v Dubaji více než dost. Dokazuje to třeba The World nebo Jebel Ali a Deira. Z tohoto pohledu se v tomto překrásném městě nemusíte jistě omezovat.

A jaké další zážitky na vás čekají? Určitě se dojděte podívat na dubajskou fontánu a naplánujte si výlet do dubajské pouště na velbloudech nebo čtyřkolkách. Za zmínku stojí také jedno z největších nákupních center na světě, které se jmenuje The Dubai Mall. V případě adrenalinových zážitků je tu Skydive Dubai. Z těch novodobějších novinek města si můžete užívat třeba panoramatického výhledu z místa zvaného Dubai Frame.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu