de de de


Novinky:

Zaručené tipy na výlety v zahraničí

Chcete si naplánovat krásný výlet s rodinou nebo s přáteli? Rádi byste vyrazili za hranice České republiky a poznali něco nového, nevšedního a zajímavého? Pak vězte, že máte možností více než dost. Stačí si pouze vybrat tu správnou destinace, město a konkrétní místo, kde budete moci objevovat a kochat se místními skvosty, pamětihodnostmi a lahodnou gastronomií.

Jestliže nemáte zcela ucelenou představu o tom, kam byste vyrazili, přinášíme vám několik praktických, a hlavně mnohými cestovateli prověřených tipů.

Romantika, jak se patří

Jestliže vyrážíte s partnerem a jste příznivci romantické atmosféry, pak nelze doporučit nic jiného než Paříž. Ta je přece místem zamilovaných, kde můžete relaxovat na trávníku pod Eiffelovou věží a navštívit spoustu noblesních památek. Je to například bazilika Sacré Couer, areál Louvre se slavným obrazem Mony Lisy, Notre Dame, ale i proslulá čtvrť Champs-Elysées nebo Montmartre. A když si budete chtít od historie a krás Paříže na chvíli odpočinout, usedněte do některé z tamních kaváren a jen tak pozorujte dění kolem sebe.

Velký pocit romance by ve vás mohly vzbudit také Benátky. Je to náměstí svatého Marka, most Ponte di Rialt a úchvatné uličky, jimiž se můžete proplétat ve dne v noci. Tím největším lákadlem se pro vás stanou benátské kanály, kde se lze plavit na pověstné gondole.

Okuste pachuť moře

Jestliže vás láká mořská hladina ve spojení s překrásnými výhledy a onou zmiňovanou romantikou, potom vyzkoušejte destinaci zvanou Santorini. Řecký ostrov, který je pověstný známými bílými domky ve svazích, kostely s modrými kopulemi a temperamentním hlavním městem Fira.

Vydat se můžete třeba na Maltu, kde na vás čeká hřejivé slunce a písečné pláže s možností nejrůznějších vodních aktivit. Pochutnat si můžete na tamních rybích specialitách, navštívíte hlavní město Valletta, poznáte na vlastní kůži městské hradby a nezapomenete ani na blízký ostrov Gozo.

Mariamichelle / Pixabay

Nakonec, co byste řekli takovému Lisabonu? Vždyť i toto místo je jako stvořené pro nekonečnou relaxaci a odpočinek. Portugalské hrady, největší oceanárium v Evropě, ale také palác Palácio de Pena. Tohle je rozmanitý Lisabon v celé svojí krásy, jehož kouzlu podlehne naprosto každý cestovatel.

Nechcete daleko? Volte Amsterdam

A pokud se vám zrovna nechce cestovat moc daleko, vyrazte například do Amsterdamu. Překrásného městečka protnutého nádhernými uličkami, nočními bary, ale také pověstnými coffee shopy. Právě zde budete moci poznat spoustu zajímavých muzeí, ale třeba i holandský mlýn. Populární jsou také jízdy na holandských houseboatech.

Z této strohé nabídky tipů na výlety do zahraničí si dokáže vybrat určitě každý náruživý cestovatel prahnoucí po nekonečných dálkách a nových zajímavostech.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*