de de de


Novinky:
Home » Cestování » Poznejte krásy Polska od A až do Z
Poznejte krásy Polska od A až do Z

Poznejte krásy Polska od A až do Z

Polsko je naší sousední zemí, která nabízí spoustu zajímavých míst. Jestliže si plánujete výlet či delší dovolenou u sousedů, přijde vám vhod několik praktických tipů. Prozradíme vám, jaká města a oblasti stojí za návštěvu. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát Varšava. Hlavní metropole, kde naleznete velké mrakodrapy, ale také Královský hrad. Staré město je plné novorenesančních a gotických staveb. Z pohledu historie je lákavé i Muzeum dějin polských židů.

Oblíbené města Polska

Mezi populární města patří i Krakov. Jedno z nejstarších polských měst nabízí k vidění třeba kostel Nanebevzetí Panny Marie, Krakovský rynek nebo populární renesanční tržnici Sukiennice. Velké popularity se dostává i přístavnímu městu Gdaňsk. Metropole je rozdělena na Hlavní město a Staré město. K vidění je kupříkladu Královská kupole, Staroměstská radnice, bazilika Nanebevzetí panny Marie a Dlouhý trh.

Zajímavá místa v Polsku

Když se rozhodnete pro návštěvu Polska, rozhodně si do svého itineráře zapište Sloviňský národní park, v němž se vyjímají písečné duny. Jeho plocha má rozlohu 180 kilometrů čtverečních a nachází se zde desítky vzácných druhů bažinatých a vodních ptáků. Kapitolou samou o sobě je třeba Bělověžský prales, který je zanesen na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Turisté v Polsku velice často míří i do koncentračního tábora Osvětim, kde můžete nahlédnout do chladného a hrůzostrašného prostředí. Populární je samozřejmě hrad Malbork, který patří mezi největší hrady na světě. Jeho rozloha činí asi 250 tisíc kilometrů čtverečních. Právě zde si užijete ono jedinečné středověké panorama. Nakonec si udělejte výlet i do solného dolu Wieliczka. Ten má hloubku až 327 metrů a jako návštěvníci můžete poznávat trasy dlouhé až 3,5 kilometrů. Polsko má zkrátka co nabídnout každému vášnivému cestovateli prahnoucímu po nových věcech.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu