de de de


Novinky:
Home » Zábava » Živá cimbálovka zahraje v Praze i na vaší akci

Živá cimbálovka zahraje v Praze i na vaší akci

Plánujete svatbu, chystáte oslavu narozenin či snad firemní večírek? Žádná z těchto akcí se neobejde bez hudby. Sice je možné pouštět moderní hity z reproduktorů, ovšem každý ví, že s živou kapelou se tohle nedá srovnávat. Co kdybyste si pozvali živou cimbálovku?

Kdo by si myslel, že cimbálová muzika je populární pouze na Moravě, ten se hodně mýlí. Moravské, slovenské a české hity v podání cimbálovky jsou vyhledávané také v hlavním městě. Své by o tom mohla vyprávět cimbálovka Praha pod vedením Petra Goryczky.

Kousek moravských tradic v Praze

Cimbálová muzika Petra GoryczkyPražská cimbálovka Vltava hraje většinou v sestavě čtyř či pěti členů. Kromě ústředního nástroje, cimbálu, nechybí ještě housle, viola a kontrabas. Svou roli hrají i silné hlasy zpěváků. Mnohdy se k nim přidávají i hosté. Písně jako To ta HelpaKdyž jsem šel z HradišťaBeskyde, Beskyde, kdo po tobě ide nebo Vínečko bílé jsou notoricky známé. Cimbálovka ovšem umí i modernější styly, velmi pěkně v jejím podání zní třeba folk. Zahrát vám může cokoliv, na čem se domluvíte.

Atmosféra moravských vesnic a folklóru je ještě silnější, když členové cimbálovky přijdou v krojích. Opět záleží na domluvě. Někdy hrají v krojích, jindy v oblecích podle povahy akce. Nejčastěji hrají na svatbách, firemních večírcích, rodinných oslavách a koštech vín či pálenek. Nezaleknou se však ničeho, hráli už v penzionech, rodinných domech, kancelářích, stanech, hotelech, lázních a na festivalech.

Parta z Moravy a Slovenska za vámi dorazí

Cimbálka Praha má členy z Moravy a Slovenska. Všichni žijí v Praze, kdekoliv po hlavním městě za vámi tedy dojedou bez příplatku. Mimo Prahu se platí 9 korun za km. Cenu si cimbálovka určuje za hodinu, avšak vždy individuálně podle toho, kolik jich přijede a o jakou akci se jedná. Neváhejte se tedy ozvat a poptat se, jaká by byla cena právě pro vaši akci.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*