de de de


Novinky:
Home » Cestování » Poznejte nejkrásnější korálové útesy světa
Poznejte nejkrásnější korálové útesy světa

Poznejte nejkrásnější korálové útesy světa

Patříte k milovníkům podvodního světa? Pak vás určitě bude zajímat, kde se na světě nachází ty nejkrásnější korálové útesy. Místa, kde doslova bují pestrobarevný život, a kde je toho hodně k vidění. Taková místa jsou obvykle chráněná a vzácná. Jestliže podle nich chcete plánovat svoji budoucí dovolenou, začtěte se do následujících řádků.

Oblíbené korálové útesy

Takovým pomyslným odrazovým můstkem se samozřejmě stane jeden z největších korálových útesů světa. Ten se nachází v Austrálii a jmenuje se Velký bariérový útes. Jeho celková plocha činí až 350 000 kilometrů a jeho stáří se odhaduje na 600 000 let. Samotný útes se nachází mezi jednotlivými ostrůvky.

Dále můžete zavítat třeba do Belize, kde se nachází korálové útesy Hol Chan. V jejich případě hovoří ve prospěch turistů relativně malá hloubka. K vidění jsou tu primárně žraloci a větší ryby. Vynechat ale nemusíte ani korálový útes Andamanských ostrovů v Indii. K vidění je až pět set druhů ryb a zhruba dvě stě druhů korálů.

Velkou výzvou je také Andalusie. Právě oblast Raja Ampats je vyhlášená široko daleko. Pod vodou dokonce můžete navštívit i podmořské jeskyně. Za exotikou můžete vyrazit i do Bornea. Tam leží ostrůvek Sipadan, kolem něhož se to bujným podmořským životem jenom hemží.

Další korálové útesy

A pokud by vám nestačili výše uvedené korálové útesy, máme tu pro vás ještě pár ostatních. V Mexiku je to útes Palancar, který je součástí tamního národního parku. Když budete svoji dovolenou trávit na Fidži, výzvou se vám stane korálový útes Grand Central Station a Chimneys, kde jsou k vidění korálové věže. Úchvatný podmořský svět dokáží nabídnout i Americké panenské ostrovy. Konkrétně u ostrova Saint Croix leží korálový útes Cane Bay Wall.

Jak můžete správně tušit, z pohledu poznávání korálových útesů máte možností více než dost. Stačí si pouze vybrat.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu