de de de


Novinky:
Home » Cestování » Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku
Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

Rakousko je zemí, která je pro turisty velice lákavá a může nabídnout sportovní vyžití i přírodní krásy. Lokalita Ramsau am Dachstein je oblíbená nejen v zimě.

Rakousko je turistickým rájem

Do Rakouska míří ročně velký počet turistů i z České republiky. Velmi oblíbená je poslední dobou turistická lokalita v Ramsau am Dachstein, kde na Vás čeká pension Savisalo. Ubytování Ramsau am Dachstein je situované na jižním svahu a poskytuje krásný výhled na Schladminské Taury, které se řadí do pohoří Nízké Tatry.

  • Penzion, který je vzdálený pouhé dva kilometry od centra Ramsau am Dachstein, nabízí celkem 12 dvoulůžkových a jeden třílůžkový pokoj.
  • Ubytování Rakousko je tedy ideálním místem nejen na rodinnou dovolenou, ale také pro setkání s přáteli.

Rozhodně se tu nebudete nudit. Jen deset minut od Schladmingu najdete vyhledávané sportovní a turistické centrum. Na své si přijdou především milovníci zimních sportů. V nabídce je sjezdové lyžování, běžky i sněžnice pro romantické výlety na saních tažených koňmi. Na sjezdovku se můžete nechat dovézt mikrobusem Shuttlebus. Podniknout můžete i lyžařskou túru.

Přírodní krásy i zábavní parky

Velice lákavým místem je ledovec Dachstein, který leží v nadmořské výšce 2995 m. Tuto lokalitu ale nemusíte navštívit jen v zimních měsících. Po celý rok je tu stále mnoho k vidění.

  • Vydat se můžete jihovýchodně od Schladmingu, kde stojí rozhodně za zhlédnutí největší vodopády ve Štýrsku – Riesachfall.
  • Podniknout lze také horský okruh Reiteralmsee, který vede kolem pěti jezer a poskytne výhled na vrcholky Alp ze všech stran.

Najdete tu i turistické trasy vhodné pro rodiny s dětmi. Děti se navíc mohou vyřádit v zábavných parcích Sattelberg či Planai Hopsiland. A až budete unaveni, čeká na Vás příjemná restaurace se salátovým bufetem, polévkou a výběrem ze dvou jídel. Své zážitky pak proberete s rodinou nebo přáteli při sklence dobrého piva nebo u některého z rakouských, italských nebo francouzských vín. Po celodenním vyčerpávajícím programu určitě uvítáte finskou saunu nebo cedrovou káď, kterou pro Vás připravilo ubytování Schladming v penzionu Savisalo.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*