de de de


Novinky:
Home » Cestování » Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám
Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám

Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám

Dovolená s rodinou může nabývat nejrůznějších podob. Současná doba do jisté míry nahrává trochu jinému způsobu cestování prostřednictvím obytného vozu nebo přívěsu. Právě toto dělení je častým dilematem pro mnohé zájemce o pronájem nebo dokonce o nákup. Jestliže si nemůžete vybrat, přijdou vám vhod následující výhody a nevýhody obou řešení.

Výhody a nevýhody obytného vozu

Pojďme se nejprve zaměřit na klady obytného vozu. Na první pohled jde o komplexní a soběstačné vozidlo nabízející patřičný komfort pro ubytování. V rámci tohoto prostředku nemusíte řešit automobil pro tažení. Zároveň se můžete spolehnout na to, že vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B. S obytným vozem navíc pohodlně zastavíte mimo kempy, kde budete moci přenocovat.

Nevýhodou je určitě vyšší pořizovací cena, která předčí obytný přívěs. Do jisté míry vzrůstají i cestovní náklady na provoz. Vzhledem k tomu, že jde o spojení obytné a jízdní části, může docházet k jistému omezení vnitřního prostoru. Počítejte s tím, že pokud si zaberete krásné místo v kempu a budete chtít vyrazit na výlet, musíte takový plac jednoduše opustit a vyjet.

Výhody a nevýhody obytného přívěsu

Obytný přívěs představuje ekonomicky dostupnější cestovatelský prostředek. Ten eliminuje problém obytného vozu zmiňovaný výše. Přívěs můžete kdekoliv odpřáhnout a vyrazit s autem na výlet. Vzhledem k tomu, že neobsahuje obytnou část, nabízí poměrně vysoký komfort a zároveň více prostoru.

I obytný vůz má ale určité neduhy. Jsou to například rychlostní limity. Zároveň potřebujete dostatečně silný automobil k tažení obytného vozu. Je pravdou, že takový přívěs už vyžaduje jistou zručnost a zkušenosti při manévrování, ale vše se dá naučit.

Tak co, už jste se rozhodli, jakému z těchto řešení dáte přednost? Už víte, jak bude vypadat vaše letošní dovolená?

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu