de de de


Novinky:
Home » Cestování » Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám

Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám

Dovolená s rodinou může nabývat nejrůznějších podob. Současná doba do jisté míry nahrává trochu jinému způsobu cestování prostřednictvím obytného vozu nebo přívěsu. Právě toto dělení je častým dilematem pro mnohé zájemce o pronájem nebo dokonce o nákup. Jestliže si nemůžete vybrat, přijdou vám vhod následující výhody a nevýhody obou řešení.

Výhody a nevýhody obytného vozu

Pojďme se nejprve zaměřit na klady obytného vozu. Na první pohled jde o komplexní a soběstačné vozidlo nabízející patřičný komfort pro ubytování. V rámci tohoto prostředku nemusíte řešit automobil pro tažení. Zároveň se můžete spolehnout na to, že vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B. S obytným vozem navíc pohodlně zastavíte mimo kempy, kde budete moci přenocovat.

Nevýhodou je určitě vyšší pořizovací cena, která předčí obytný přívěs. Do jisté míry vzrůstají i cestovní náklady na provoz. Vzhledem k tomu, že jde o spojení obytné a jízdní části, může docházet k jistému omezení vnitřního prostoru. Počítejte s tím, že pokud si zaberete krásné místo v kempu a budete chtít vyrazit na výlet, musíte takový plac jednoduše opustit a vyjet.

caravan

Výhody a nevýhody obytného přívěsu

Obytný přívěs představuje ekonomicky dostupnější cestovatelský prostředek. Ten eliminuje problém obytného vozu zmiňovaný výše. Přívěs můžete kdekoliv odpřáhnout a vyrazit s autem na výlet. Vzhledem k tomu, že neobsahuje obytnou část, nabízí poměrně vysoký komfort a zároveň více prostoru.

I obytný vůz má ale určité neduhy. Jsou to například rychlostní limity. Zároveň potřebujete dostatečně silný automobil k tažení obytného vozu. Je pravdou, že takový přívěs už vyžaduje jistou zručnost a zkušenosti při manévrování, ale vše se dá naučit.

Tak co, už jste se rozhodli, jakému z těchto řešení dáte přednost? Už víte, jak bude vypadat vaše letošní dovolená?

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*