de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Hurghada

Vítáme vás u dnešního cestovatelského okénka. Dnes zapomeňte na Tipy na dovolenou: Primorsko, které jsme absolvovali v minulém díle, a připravte se na mnohem zajímavější a poutavější destinaci, jíž je Egypt.

Navštěvovaná africká velmoc, u níž se lze za stejných finančních podmínek domoci mnohem zajímavějšího luxusu, než kdekoliv jinde v Evropě. Nyní budeme minimálně dva díly věnovat této zemi, takže si každý přijde na to své. V aktuálním článku se zaměříme na město u Rudého moře, jež čítá zhruba 40 000 obyvatel. Je to samozřejmě Hurghada.

Největší turistické centrum u moře

V posledních několika letech byla tato oblast velice rychlým způsobem modernizována, tudíž zde vzniklo velké množství letovisek a středisek, jež nabízí skutečný luxus. Díky svému situování navíc umožňuje i pohodlné a časově nenáročné cestování do dalších populárních míst, jako je Luxor, pyramidy v Gíze nebo Káhira.

Zkrátka ideální místo, odkud lze poznat velkou část Egypta. To vše za přispění řádného slunného podnebí, protože teploty v Hurghadě se šplhají přes 40 °C.

Zábava na plážích a hotelích

hurghadaAť už se ubytujete v jakémkoliv hotelu, máte povětšinou jistotu vlastní soukromé pláže, které jsou zde skutečně vyhlášené. Jde o písečné prostředí, které je plné korálových útesů a velice bujného podmořského života. Tedy dokonalé místo pro potápěče, jež chtějí v čisté a průzračné vodě spatřit unikátní barevný svět.

V rámci hotelových komplexů, které jsou z pohledu rekreace nejbezpečnější, vám nebude chybět skutečně nic. Postaráno je o bazény, gastronomii, ale také zábavní, kulturní a hudební program.

Poznávací zájezdy v Hurghadě

Jestliže se nespokojíte pouze s nabídkou místní pláže, můžete svoji dovolenou obohatit o poznání, kterého je v této oblasti více, než dost.

Projdete-li si významné pamětihodnosti Hurghady, máte na dosah ruky třeba horu Anfish, odkud se můžete oddávat velice rozmanitému a překrásnému výhledu. Příjemným rozptýlením bývají také písečná naleziště, kde se setkáte s řadou vzácných vykopávek. Za zmínku stojí i Muzeum mořské biologie, které vám představí to, co jste pod mořem nestačili spatřit sami.

Opomínat byste samozřejmě neměli ani na ty nepřehlédnutelná místa, jako je Abu Simbel nebo Údolí králů. Ti věřící si pak nenechají utéct ani slavné a v této zemi nejstarší kláštery, jež nesou označení klášter sv. Antonína a klášter sv. Pavla.

Přesun do dalšího letoviska

V příštím díle seriálu opustíme Hurghadu, nikoliv však samotný Egypt. Přesuneme se pouze na jiné místo Rudého moře, kde se mimochodem nachází mezinárodní letiště této země. Je to město Marsa Alam, které se vyšvihlo z malé rybářské vesničky na jedno z nejnavštěvovanějších letovisek Egypta.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Arvind Balaraman).

Tipy na dovolenou: Hurghada
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*