de de de


Novinky:

Brno je malebné moravské město s bohatým vyžitím

Brno se vyznačuje atraktivní architekturou. V moravské metropoli narazíte především na funkcionalistické budovy, ovšem nechybí ani pamětihodnosti, které po sobě zanechala bohatá historie. Stačí se jen projít ulicemi města a hned vás nadchne rozličnost architektonických stylů jednotlivých budov.

Brno je sídlem mnoha kulturních institucí a stalo se hlavním centrem jižní Moravy a vstupní bránou do vinařského regionu. Jestliže vás zajímají zejména památky, jež Brno ukrývá, v následujících řádcích vám představíme ty nejznámější.

Dominantou je hrad Špilberk

Brněnský hrad Špilberk se nachází na samotném vrcholu stejnojmenného kopce, odkud se otevírá panoramatický výhled na celé velkoměsto. Historie stavení sahá až do třináctého století, přičemž za vybudováním hradu stál český král a moravský markrabě Přemysl Otakar II. Jednu dobu hrad sloužil jako věznice, ale i přes temnou minulost je v současné době velice oblíbený a hojně navštěvovaný jak místními obyvateli, tak i turisty.

Skitterphoto / Pixabay

 

Velkolepá katedrála svatého Petra a Pavla

Zapomenout nesmíte ani na katedrálu svatého Petra a Pavla stojící na vrchu Petrov. Z obou věží vysokých 84 metrů si vychutnáte nezapomenutelný pohled na Brno a jeho daleké okolí. Podmaní si vás i interiér katedrály, jenž je převážně v barokním stylu. Jestliže si říkáte, že odněkud katedrálu znáte, podívejte se na českou desetikorunu.

Vila Tugendhat je symbolem modernosti

Opravdovým mistrovským dílem, které už se řadí do moderní architektury, je vila Tugendhat, za jejímž návrhem stojí významný architekt Ludwig Mies van der Rohe. Ve vile můžete vidět funkcionalismus, jemuž nechybí luxusní materiály, tropické dřevo a onyxové stěny.

Pokud si Brno natolik zamilujete, že byste v něm chtěli bydlet, tak vás potěší i pestrost realitního trhu. Pronájem garsonky v Brně vyjde okolo deseti tisíc korun, samozřejmě záleží na konkrétní lokalitě. Ovšem reality v Brně jsou rozmanité, a tak se nemusíte upnout pouze na garsonky, v nabídce jsou i prostornější nemovitosti.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*